Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Poznámky pro výuku Předmět: Vlastivěda Autor: PaedDr. Miroslava Křupalová Škola: Základní škola pro sluchově postižené, Ivančice, Široká 42 Téma: Ochrana.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Poznámky pro výuku Předmět: Vlastivěda Autor: PaedDr. Miroslava Křupalová Škola: Základní škola pro sluchově postižené, Ivančice, Široká 42 Téma: Ochrana."— Transkript prezentace:

1

2 Poznámky pro výuku Předmět: Vlastivěda Autor: PaedDr. Miroslava Křupalová Škola: Základní škola pro sluchově postižené, Ivančice, Široká 42 Téma: Ochrana člověka za mimořádných situací Název: Hoří!! Plánované cíle: Vytvořit soubor základních znalostí nutných pro správné jednání v případě požáru Tento výukový program byl vytvořen v rámci projektu Interaktivní tabule a alternativní zařízení. Kurz proběhl ve školícím středisku SIPVZ při OA a VOŠ obchodní, Brno, Pionýrská 23

3 Copyright, 1996 © Dale Carnegie & Associates, Inc. Hoří!!!

4 Uvidím požár Představ si, že jedeš s kamarádem na kole na výlet a všimneš si, že kousek od cesty hoří les. Co teď??

5

6 Dávám pozor na sebe i na své blízké Opatrně se přiblížím k požáru a zjistím, jestli je to doopravdy požár. Bacha - nepodceňuji nebezpečí !!!

7 Volám pomoc V případě velkého ohně pomohou jenom odborníci = hasiči. Už vím! Zavolám hasiče mobilem!

8 Číslo na hasiče Číslo na hasiče znám, je to sto padesát!!!

9 Číslo na hasiče 150

10 Zpráva hasičům Co mám hasičům říct??? ???????????????????? Pomoc ! ????? Tady hoří!!????

11 Zpráva hasičům musí být stručná a přesná!!

12 Zpráva hasičům Řeknu: * Kde hoří * Co hoří * Své jméno

13 Pozor ! Důležité upozornění!! Hasiči mi zavolají na můj mobil zpět Proč?

14 Kontrola Hasiči si kontrolují, jestli je to pravda, jestli to není hloupý vtip !

15 Čekání na hasiče Co mám dělat než přijedou? Mám pokračovat v cestě na výlet? Ne! Mám povinnosti ….

16 Moje povinnosti při požáru Dávám na sebe pozor a zbytečně se nevystavuji nebezpečí !!! Je tam někdo, kdo potřebuje pomoc ? Jestli můžu - pomůžu.

17 I já můžu zachránit lidský život

18 Hasiči se blíží

19 Opravdu hoří!!!

20 Pomoc hasičům Ukážu se hasičům - zamávám na ně. Řeknu hasičům, co vím. Hasičům nepřekážím při práci. Udělám to, co mi hasiči řeknou.

21 Další problémy Co když vidím požár a nemám mobil? Musím rychle utíkat nebo ujíždět na kole a hledat někoho, kdo mobil má.

22 Další problémy Co když nemám kredit? To vůbec nevadí ! Všechny telefony mají volání na tísňové linky zdarma!!!!

23 Další problémy Co když hoří u tebe doma? –Když je to malý oheň - zkus ho uhasit. –Nejlepší je ohýnek udusit - hodit na něj deku a zašlapat. –Ale pozor na elektriku a pozor na plyn.

24 Ještě větší problém Co když hoří u tebe doma a je to velký oheň? - Uteč a pomoz utéct i ostatním. - Hasiče volej až z bezpečného místa. - Při požáru je zbytečné frajeřit !!!

25 Pamatuj ! Oheň je dobrý sluha, ale špatný pán!!!


Stáhnout ppt "Poznámky pro výuku Předmět: Vlastivěda Autor: PaedDr. Miroslava Křupalová Škola: Základní škola pro sluchově postižené, Ivančice, Široká 42 Téma: Ochrana."

Podobné prezentace


Reklamy Google