Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

S TŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA A S TŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB, M OST, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0124.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "S TŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA A S TŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB, M OST, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0124."— Transkript prezentace:

1 S TŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA A S TŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB, M OST, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/ Název projektu DUM Škola budoucnosti s využitím IT VY_10 _INOVACE_ZBO3 Název školy SPŠ a SOŠGS Most Předmět ZBOŽÍZNALSTVÍ Tematický okruh Ochrana užitných vlastností Téma PŘEPRAVNÍ OBALY Ročník 1. Jméno autora Jaroslava Kapalínová Datum tvorby Anotace Prezentace seznamuje žáky s obaly, které se používají pro zabalení a přepravu potravinářského zboží. Materiál je určen pro žáky 1. ročníku obor prodavačské práce, prodavač do předmětu „Zbožíznalství“.

2 P ŘEPRAVNÍ OBALY

3 OD VÝROBCE DO PRODEJNY Kartony /krabice/ – sýry, oplatky, buchty v prášku, cigarety, alkohol, těstoviny… Smrštitelná fólie – balené vody, mléko mouka, hotová jídla… Přepravky PVC – pečivo, maso, pivo, jogurty… Dřevěné – bedny nebo konstrukce – melouny, brambory, pračky, lednice, sporáky… Textilní obaly – pytle → brambory, zelenina… Skleněné obaly – demižón → víno, pivo… Kovové obaly – sudy…

4 KRABICE URČENÉ PRO PŘEPRAVU ZBOŽÍ KLOPOVÉ KRABICE K RABICE S VÍKEM S KLÁDANÉ OBALY Z ASOUVACÍ OBALY S LEPOVANÉ OBALY

5 VNITŘNÍ OBALOVÉ PRVKY – DO KRABIC PROLOŽKY VLNOVKY MŘÍŽKY SKLÁDAČKY

6 Z PRODEJNY KE SPOTŘEBITELI kov /plechovka/- kompoty PVC a smrštitelná fólie - maso papírový sáček - mouka sklo /sklenice/- okurky PET - nápoje sklo /lahev/- nápoje celofán lakovaný /smrštitelná fólie /- sýr aerosolové balení / sprej /- šlehačka papír, mikroten- uzenina

7 N OVÉ DRUHY OBALŮ Tetra Pak Tetra Brik

8

9 PODMÍNKY PRO OBALY Obaly určené pro styk s potravinami nesmí : při použití uvolňovat své složky do potravin nebo pokrmů v množství, které by ohrozilo lidské zdraví či způsobilo změnu ve složení potravin nebo změnilo vlastnosti potravin.

10

11 OBRÁZKY representa-un-menor-costo-otorga-un-simple-manejo-y-mejor-visibilidad-de-marca/ representa-un-menor-costo-otorga-un-simple-manejo-y-mejor-visibilidad-de-marca/ ceskym-mlekarnam-jiz-20-let/ ceskym-mlekarnam-jiz-20-let/

12 KONEC Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jaroslava Kapalínová


Stáhnout ppt "S TŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA A S TŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB, M OST, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0124."

Podobné prezentace


Reklamy Google