Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bílá hora Vypracovala: Mgr. Jana Jelínková. Povstání proti Habsburkům  v českých zemích nárůst nespokojenosti  v Praze vládli úředníci, kterým byl osud.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bílá hora Vypracovala: Mgr. Jana Jelínková. Povstání proti Habsburkům  v českých zemích nárůst nespokojenosti  v Praze vládli úředníci, kterým byl osud."— Transkript prezentace:

1 Bílá hora Vypracovala: Mgr. Jana Jelínková

2 Povstání proti Habsburkům  v českých zemích nárůst nespokojenosti  v Praze vládli úředníci, kterým byl osud země lhostejný  proběhla Pražská defenestrace (úředníci byli vyhozeni ze svého úřadu oknem) a byl zvolen českým lidem nový panovník  císař poslal vojsko a obě se střetla na Bílé hoře u Prahy

3 Bitva na Bílé hoře  proběhla roku 1620  české vojsko nebylo tak sehrané a vybavené jako vojsko císařské  císařské vojsko vyhrálo  následky pro české země byly veliké  císař Ferdinand II. dal popravit 27 českých pánů (vůdců povstání) na Staroměstském náměstí v Praze  povolil pouze katolické vyznání, ostatní se museli podřídit nebo opustit zemi  zámky, statky a domy českých šlechticů věnoval německým a rakouským šlechticům

4 Bitva na Bílé hoře

5 Poprava 27 českých pánů

6 Ferdinand II.

7 Použitá literatura  HARNA, Josef. Vlastivěda: Obrazy ze starších českých dějin. 1. vyd. Praha: Alter, ISBN  STŘÍBRNÁ, Iva a kol. 1. vyd. Brno: Nová škola s.r.o., ISBN  Bitva na Bílé hoře. [online]. [cit ]. Dostupné na WWW:  Poprava 27 pánů. [online]. [cit ]. Dostupné na WWW:  Ferdinand II. Habsburský. [online]. [cit ]. Dostupné na WWW:


Stáhnout ppt "Bílá hora Vypracovala: Mgr. Jana Jelínková. Povstání proti Habsburkům  v českých zemích nárůst nespokojenosti  v Praze vládli úředníci, kterým byl osud."

Podobné prezentace


Reklamy Google