Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hugo Boch. Obsah 1. Co to jsou zoologické a botanické zahrady 2. Proč existují 3. Význam Zoo 4. Zoologické zahrady v Česku 5. Botanické zahrady v Česku.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hugo Boch. Obsah 1. Co to jsou zoologické a botanické zahrady 2. Proč existují 3. Význam Zoo 4. Zoologické zahrady v Česku 5. Botanické zahrady v Česku."— Transkript prezentace:

1 Hugo Boch

2 Obsah 1. Co to jsou zoologické a botanické zahrady 2. Proč existují 3. Význam Zoo 4. Zoologické zahrady v Česku 5. Botanické zahrady v Česku 6. Význam botanických zahrad 7. Zajímavost 8. Zdroje

3 Co jsou botanické a zoologické zahrady Zoologické a botanické zahrady jsou zařízení, jejichž hlavním úkolem je přispívat k uchování biologické rozmanitosti chovem živočichů a pěstováním rostlin.

4 Proč existují V Zoo a botanických zahradách se lidé mohou seznámit s druhy zvířat a rostlin, které běžně na zahradách a v parcích v našich podnebných podmínkách nenajdou. Můžeme se zde např. seznámit se zvířaty i rostlinami z tropického podnebného pásu, jako jsou opice, papoušci, sloni, surikaty nebo liány a orchideje.

5 Význam zoologických zahrad Nezastupitelný význam mají Zoo pro vědecký výzkum. Poskytují možnost rozmnožovat ohrožené druhy živočichů s cílem vrátit je do volné přírody.

6 Zoo Praha Stát- Česko Město- Praha Zakladatel- Jiří Janda Datum založení- 28. září 1931 Počet zvířat- 4158 Počet druhů- 645

7 Zoo Hodoníně Stát-Česko Město- Hodonín Zakladatel-Emil Schwarz Datum založení- 1975 Počet zvířat-734 Počet druhů-197

8 Zoo Dvůr Králové Stát- Česko Město- Hradec Králové Zakladatel- Otakar Štěpánek, Josef Fabián Datum založení- Počet zvířat-344 Počet druhů-2737

9 Zoo liberec Stát- Česko Město- Liberec Zakladatel- Fritz Weller, Erich Sluwa Datum založení- 1919 Počet zvířat-163 Počet druhů-833

10 Odpůrci zoo Odpůrci Zoo namítají, že není správné držet divoká zvířata v zajetí. Avšak v moderních Zoo se zvířata pohybují volně a návštěvníci je pozorují přes skleněné tabule nebo z vyhlídkových autobusů.

11 zoo Snahou je, aby zvířatům byly vytvořeny co nejlepší životní podmínky, vysoká kvalita výživy a veterinární péče. Zoologické zahrady slouží dětem a ostatním návštěvníkům k rekreaci a k poučení.

12 Botanické zahrady v Česku Pražská botanická zahrada Troja Zámecký park Průhonice Botanická zahrada Tábor Botanická zahrada Plzeň Botanická zahrada Liberec Botanická zahrada Flora Olomouc Botanická zahrada Brno

13 Význam botanických zahrad V botanických zahradách se pěstují domorodé i cizokrajné rostliny pro studijní, vědecké a ochranářské účely a také proto, aby byly zpřístupněny veřejnosti.

14 Botanická zahrada Fata Morgana K zahradě patří celková plocha asi 52 hektarů z toho oplocená část tvořila 27 hektarů, od ledna 2011 bylo oploceno dalších 17 hektarů. Ředitelem Botanické zahrady je od dubna 2012 Věra Bidlová.

15 Minulost botanických zahrad V minulosti sloužily botanické zahrady k pěstování užitkových a léčivých rostlin. Postupem času převládla snaha zachovat některé ohrožené druhy a ukázat exotické druhy.

16 Zajímavosti Dominantou botanické zahrady v Praze je tropický skleník Fata Morgana. Raritou zahrady je tříprstá stopa dinosaura, kterou na území zahrady odhalil v roce 2011 geolog Radek Mikuláš, stáří stopy je odhadováno na 210 miliónů let.

17 Zdroje Wikipedia Internetové stránky vyhledané seznamem anebo googlem Učebnice přírodovědy


Stáhnout ppt "Hugo Boch. Obsah 1. Co to jsou zoologické a botanické zahrady 2. Proč existují 3. Význam Zoo 4. Zoologické zahrady v Česku 5. Botanické zahrady v Česku."

Podobné prezentace


Reklamy Google