Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tropický deštný les. Nejrozsáhlejší je Amazonský deštný prales, dále Konžský deštný prales a pralesy na poloostrovech Přední a Zadní Indie. Kromě nich.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tropický deštný les. Nejrozsáhlejší je Amazonský deštný prales, dále Konžský deštný prales a pralesy na poloostrovech Přední a Zadní Indie. Kromě nich."— Transkript prezentace:

1 Tropický deštný les

2 Nejrozsáhlejší je Amazonský deštný prales, dále Konžský deštný prales a pralesy na poloostrovech Přední a Zadní Indie. Kromě nich ještě existují menší ostrovní pralesy v Karibiku, Indickém oceánu a rovníkové oblasti Pacifiku.

3 - nachází se v tropickém podnebném pásu - je zde teplo a vlhko - největší množství rostlinných a živočišných druhů na pevnině - v průběhu roku prales nemění svůj vzhled

4 Zvířata: - opice (gorily, giboni, šimpanzi, orangutani…) - šelmy (levharti, tygři…) - ptáci (papoušci, kolibříci…) - plazi (anakonda velká,hroznýš královský…) - hmyz a pavouci (sklípkani…)

5 Kobra Levhart Ara červený Ara modrý

6 Makak Gibon Gorila

7 Rostliny: - stromy jsou 3x větší než naše - 4 patra: vysoké stromy nižší stromy keřové patro bylinné patro - liány, kapradiny, orchideje,

8 Orchidej

9 Kapradiny

10 Liány

11 Amazonie - největší tropický les na světě - zabírá většinu povodí řeky Amazonky (rozloha 6mil. kilometrů čtverečních) - počet rostlinných druhů – 80% veškeré flóry - lidé jej ničí velkou rychlostí

12

13

14

15


Stáhnout ppt "Tropický deštný les. Nejrozsáhlejší je Amazonský deštný prales, dále Konžský deštný prales a pralesy na poloostrovech Přední a Zadní Indie. Kromě nich."

Podobné prezentace


Reklamy Google