Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

FINANČNÍ GRAMOTNOST HOTOVOSTNÍ A BEZHOTOVOSTNÍ PLATBY ZPRACOVALA: MGR. IVA NOVOTNÁ SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA, ČESKÁ KAMENICE, JAKUBSKÉ NÁM. 113, PŘÍSPĚVKOVÁ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "FINANČNÍ GRAMOTNOST HOTOVOSTNÍ A BEZHOTOVOSTNÍ PLATBY ZPRACOVALA: MGR. IVA NOVOTNÁ SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA, ČESKÁ KAMENICE, JAKUBSKÉ NÁM. 113, PŘÍSPĚVKOVÁ."— Transkript prezentace:

1 FINANČNÍ GRAMOTNOST HOTOVOSTNÍ A BEZHOTOVOSTNÍ PLATBY ZPRACOVALA: MGR. IVA NOVOTNÁ SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA, ČESKÁ KAMENICE, JAKUBSKÉ NÁM. 113, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE

2 Název projektu Moderní škola Registrační číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/ Označení klíčové aktivity VY_3/2_INOVACE_ 22_FG_11 Předmět FINANČNÍ FRAMOTNOST Téma Hotovostní a bezhotovostní platby Autor Mgr. Iva Novotná AnotaceSeznámit se s novými pojmy Očekávané výstupyUvědomit si rozdíl mezi hotovostními a bezhotovostními transakcemi Jazykčeština Druh učebního materiáluPOWER POINT Cílová skupina/ročníkžák Spec. ZŠ/ ročník Cíl prezentaceZískání nových informací a prohloubení znalostí žáků Časová dotace30 minut Vytvořeno (škola, dne)Speciální základní škola, Česká Kamenice, Jakubské nám. 113, p. o., SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA, ČESKÁ KAMENICE, JAKUBSKÉ NÁM. 113, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE

3 PENÍZE HOTOVOSTNÍ  Hotovostní peníze jsou bankovky a mince, které používáme při placení v obchodech nebo za různé služby. BEZHOTOVOSTNÍ  Bezhotovostní peníze mají podobu vkladů u bank.  Na účtu jsou vyjádřeny čísly.  Můžeme je vidět na výpisu z účtu.

4 PLATBA HOTOVOSTNÍ  Placení penězi a mincemi.  Placení „z ruky do ruky“.  Dostanu příjmový doklad, paragon. BEZHOTOVOSTNÍ  Placení platební kartou.  Platba se uskutečňuje odepisováním peněz z účtu.  Dostanu doklad o provedení platby z účtu.

5 BANKA  Banka je instituce, která poskytuje finanční služby.  Její základní činností je shromažďování dočasně volných peněžních prostředků, které formou úvěru dává k dispozici a nastavováním úroku zhodnocuje.  Provozování těchto služeb je regulováno státem.  Umožňuje lidem založit si účet pro bezhotovostní platby a vklady.

6 Ú Č ET  Účet, zastarale konto, je v účetnictví název pro prvek, který slouží k zachycení účetních případů.  Účet má dvě strany (má dáti a dal), číslo a název.  Účetní případy jsou zaznamenávány na účty prostřednictvím účetních záznamů v účetních knihách: hlavní knize a (účetním) deníku.

7 CO NÁM Ú Č ET UMO ŽŇ UJE  vkládat peníze v hotovosti,  vybírat peníze v hotovosti,  přijímat platby na účet,  provádět platby na jiný účet,  provádět kontrolu svých bezhotovostních peněz,  zřídit si k účtu další služby

8 BANKOVNÍ POPLATKY Za služby, které nám banka poskytuje platíme poplatky:  za vedení účtu,  za platby na základě požadavků klienta,  za využití platební karty,  za výběry z bankomatů,  za výpisy z účtu.

9 POUŽITÉ ZDROJE skolni-rok skolni-rok = = udelejte-si-test-ktery-absolvovali-zaci-a-studenti udelejte-si-test-ktery-absolvovali-zaci-a-studenti dal-stagnovat-pps-/statni-pokladna.asp?c=a120503_154242_statni- pokladna_rka dal-stagnovat-pps-/statni-pokladna.asp?c=a120503_154242_statni- pokladna_rka posle-banka-raz-mesacne-zadarmo/ posle-banka-raz-mesacne-zadarmo/ „MATERIÁL JE URČEN PRO BEZPLATNÉ POUŽÍVÁNÍ PRO POTŘEBY VÝUKY A VZDĚLÁVÁNÍ VE VŠECH TYPECH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ. JAKÉKOLIV DALŠÍ VYUŽITÍ PODLÉHÁ AUTORSKÉMU ZÁKONU. VEŠKERÁ VLASTNÍ DÍLA AUTORA (FOTOGRAFIE, VIDEA) LZE BEZPLATNĚ DÁLE POUŽÍVAT I ŠÍŘIT PŘI UVEDENÍ AUTOROVA JMÉNA." SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA, ČESKÁ KAMENICE, JAKUBSKÉ NÁM. 113, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE


Stáhnout ppt "FINANČNÍ GRAMOTNOST HOTOVOSTNÍ A BEZHOTOVOSTNÍ PLATBY ZPRACOVALA: MGR. IVA NOVOTNÁ SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA, ČESKÁ KAMENICE, JAKUBSKÉ NÁM. 113, PŘÍSPĚVKOVÁ."

Podobné prezentace


Reklamy Google