Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

LEDEN. Ryje-li krtek v lednu, končí zima v květnu. Suchý leden, mokrý červen. Jak na Nový rok, tak po celý rok. Na Tři krále o krok dále. Na Tři krále.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "LEDEN. Ryje-li krtek v lednu, končí zima v květnu. Suchý leden, mokrý červen. Jak na Nový rok, tak po celý rok. Na Tři krále o krok dále. Na Tři krále."— Transkript prezentace:

1 LEDEN

2 Ryje-li krtek v lednu, končí zima v květnu. Suchý leden, mokrý červen. Jak na Nový rok, tak po celý rok. Na Tři krále o krok dále. Na Tři krále mrzne stále.

3 1.leden - Den obnovy samostatného českého státu vznik samostatné České republiky po rozdělení Československa http://www.stream.cz/slavnedny/646090-den-kdy-vznikla- samostatna-ceska-republika

4 Tři králové – 6.1. Tři mudrcové, kteří navštívili krátce po narození Ježíše Krista v Betlémě Kašpar, Melichar, Baltazar V tento den obchází domácnosti koledníci v bílých košilích.

5 Den památky obětí holocaustu Holokaust = pronásledování a vyhlazování Židů 16.Leden – den, kdy se upálil Jan Palach http://www.stream.cz/slavnedny/547775-16- leden-den-kdy-se-upalil-jan-palach


Stáhnout ppt "LEDEN. Ryje-li krtek v lednu, končí zima v květnu. Suchý leden, mokrý červen. Jak na Nový rok, tak po celý rok. Na Tři krále o krok dále. Na Tři krále."

Podobné prezentace


Reklamy Google