Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice Autor: Mgr. Eva Fojtíková Název DUM: VY_32_INOVACE_174 Název sady: Prvouka pro 3. ročník Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Anotace: Materiál seznamuje žáky se základními vědomostmi o rozmnožování hmyzu a s některými zajímavostmi z jejich života. Prezentace byla vytvořena pro práci s interaktivní tabulí nebo dataprojektorem a obsahuje animaci. Datum:

2 Samička naklade vajíčka… ROZMNOŽOVÁNÍ HMYZU vajíčka mandelinky vajíčka slunéčka

3 ROZMNOŽOVÁNÍ HMYZU …z vajíček se vylíhnou larvy, živí se a stále zvětšují… larva mandelinky larva slunéčka

4 ROZMNOŽOVÁNÍ HMYZU …larvy se zakuklí… …po několika týdnech z kukly vyleze dospělý jedinec. kukla slunéčka slunéčko opouští kukludospělá mandelinka

5 VÝZNAM HMYZU PRO ČLOVĚKA UŽITEČNÝ ŠKODLIVÝ -opyluje rostliny -poskytuje med -hubí škůdce -požírá úrodu na polích, v zahradách -přenáší nemoci Vybarvi: včela mandelinka klíště čmelák bělásek slunéčko blecha veš moucha

6 Za odměnu si prohlédni zajímavé fotografie ze života hmyzu: detail šupin motýlího křídla

7 zajímavá kresba na křídlech otakárka fenyklového

8 larva nočního motýla lišaje smrtihlava může mít až 10 cm

9 včelí královna klade vajíčka

10 včelí larvy v buňkách

11 vývoj včely je u konce – vylézá z buňky po vykousání víčka

12 Zdroje: - Obrázky: (1)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (2)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http :// commons.wikimedia.org/wiki/File:Coccinella_septempunctata_ova.jpg http :// commons.wikimedia.org/wiki/File:Coccinella_septempunctata_ova.jpg (3)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (4)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (5)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (6)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (7)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (8)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

13 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z (9)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (10)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (11)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (12)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (13)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice."

Podobné prezentace


Reklamy Google