Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hmyz Motýli. Vývoj motýla Proměna hmyzu probíhá dvěma způsoby: proměna nedokonalá (z vajíčka vylíhne larva (nymfa), která roste, několikrát se svléká.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hmyz Motýli. Vývoj motýla Proměna hmyzu probíhá dvěma způsoby: proměna nedokonalá (z vajíčka vylíhne larva (nymfa), která roste, několikrát se svléká."— Transkript prezentace:

1 Hmyz Motýli

2 Vývoj motýla Proměna hmyzu probíhá dvěma způsoby: proměna nedokonalá (z vajíčka vylíhne larva (nymfa), která roste, několikrát se svléká a z prasklé pokožky poslední larvy vylézá na svět dospělec (imago). proměna dokonalá (jedno stadium navíc - kukla (pupa). Je to stadium klidu)

3 Vývoj motýla Motýli se vyvíjejí proměnou dokonalou vajíčka klade samička na vhodné rostliny. Zrozené larvičky (housenky) jsou už přímo na živné rostlině a nemusejí podnikat cesty za potravou. vajíčka housenka se živí se pletivem hostitelské rostliny. Po určité době růstu jí je pokožka těsná. Aby mohla růst, musí se jí zbavit. Celkem se svléká čtyřikrát. Dorostlá housenka je velice barevná, tlustá a nápadná. kukla je housence zcela nepodobná, neroste a nepřijímá potravu kukla posledním stadiem je dospělec (imago)

4 Vývojová stádia motýla vajíčko larva - housenka dospělec (imago) kukla

5 Vajíčka motýlů

6 Kukly

7 Příklady motýlích tykadel

8 Šupiny na křídlech motýla různé tvary uspořádání

9 Hlava motýla sosák tykadlo složené oko přední noha křídla

10 Babočky babočka admirál babočka paví oko babočka osiková babočka kopřivová babočka bodláková

11 Bělásci bělásek řeřichový bělásek zelný

12 Otakárci - chránění otakárek fenyklový otakárek ovocný

13 Lišajové, píďalky lišaj smrtihlav lišaj paví oko lišaj topolový

14 Bekyně, přástevníci bekyně mniška přástevník medvědí

15 Další zástupci perleťovec stříbropásek martináč hrušňový


Stáhnout ppt "Hmyz Motýli. Vývoj motýla Proměna hmyzu probíhá dvěma způsoby: proměna nedokonalá (z vajíčka vylíhne larva (nymfa), která roste, několikrát se svléká."

Podobné prezentace


Reklamy Google