Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vypracovala: Mgr. Věra Vasiljevičová Vypracovala: Mgr. Věra Vasiljevičová ROSTLINY NAŠICH POLÍ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vypracovala: Mgr. Věra Vasiljevičová Vypracovala: Mgr. Věra Vasiljevičová ROSTLINY NAŠICH POLÍ."— Transkript prezentace:

1 Vypracovala: Mgr. Věra Vasiljevičová Vypracovala: Mgr. Věra Vasiljevičová ROSTLINY NAŠICH POLÍ

2 Na polích pěstujeme polní plodiny. Jsou to: obilniny, okopaniny, luskoviny, olejniny, pícniny, textilní plodiny a zelenina. Na polích pěstujeme polní plodiny. Jsou to: obilniny, okopaniny, luskoviny, olejniny, pícniny, textilní plodiny a zelenina. 1. Co se pěstuje na polích?

3 ROSTLINY NAŠICH POLÍ Mezi obilniny patří: pšenice, žito, ječmen, oves a kukuřice. Mezi obilniny patří: pšenice, žito, ječmen, oves a kukuřice. 2. Co patří mezi obilniny? klas kolénko stéblo

4 ROSTLINY NAŠICH POLÍ Mezi okopaniny patří: řepa cukrovka a lilek brambor. Řepu pěstujeme pro její bulvu. Mezi okopaniny patří: řepa cukrovka a lilek brambor. Řepu pěstujeme pro její bulvu. 3. Co patří mezi okopaniny? bulva

5 ROSTLINY NAŠICH POLÍ Mezi luskoviny patří: hrách, fazol, čočka a sója. Plodem luskovin je lusk. Luskoviny pěstujeme pro semena, kterým říkáme luštěniny. Mezi luskoviny patří: hrách, fazol, čočka a sója. Plodem luskovin je lusk. Luskoviny pěstujeme pro semena, kterým říkáme luštěniny. 4. Co patří mezi luskoviny?

6 ROSTLINY NAŠICH POLÍ Mezi olejniny patří: řepka olejka a slunečnice. Olejniny jsou rostliny, z jejichž semen se získává olej. Mezi olejniny patří: řepka olejka a slunečnice. Olejniny jsou rostliny, z jejichž semen se získává olej. 5. Co patří mezi olejniny?

7 ROSTLINY NAŠICH POLÍ Mezi pícniny patří: jetel a vojtěška. Pícniny se používají ke krmení hospodářských zvířat. Mezi pícniny patří: jetel a vojtěška. Pícniny se používají ke krmení hospodářských zvířat. 6. Co patří mezi pícniny?

8 ROSTLINY NAŠICH POLÍ Mezi textilní plodiny patří len. Len pěstujeme pro výrobu látek, ze kterých se šijí oděvy. Mezi textilní plodiny patří len. Len pěstujeme pro výrobu látek, ze kterých se šijí oděvy. 7. Co patří mezi textilní plodiny?


Stáhnout ppt "Vypracovala: Mgr. Věra Vasiljevičová Vypracovala: Mgr. Věra Vasiljevičová ROSTLINY NAŠICH POLÍ."

Podobné prezentace


Reklamy Google