Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pícniny Pícniny se zkrmují: - zelené, čerstvé - suší na seno - silážují (drobně posekaná pícnina se konzervuje bez přístupu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pícniny Pícniny se zkrmují: - zelené, čerstvé - suší na seno - silážují (drobně posekaná pícnina se konzervuje bez přístupu."— Transkript prezentace:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16 Pícniny Pícniny se zkrmují: - zelené, čerstvé - suší na seno - silážují (drobně posekaná pícnina se konzervuje bez přístupu vzduchu, silážování uchovává krmivo ve šťavnatém stavu) - senážují (zavadlá píce obsahují alespoň 50 % sušiny)

17 Silážování

18 Senáž

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28 Luskoviny – semena v luskách (=plodech) obsahují bílkoviny využití: v potravinářství, krmivo, zelené hnojení (hlízkové baktérie) HRÁCH SETÝ FAZOL OBECNÝ ČOČKA JEDLÁ (z jižní Asie) – teplomilná SÓJA LUŠTINATÁ (z východní Asie) - teplomilná - olej, mléko, maso, mouka, sýr tofu, klíčky… Krmné plodiny - pro hospodářská zvířata PÍCNINY – jetel, tolice vojtěška, směsi trav s kukuřicí nebo slunečnicí KRMNÉ OKOPANINY – krmná řepa, krmná mrkev, krmná kapusta

29

30 Luskoviny – semena v luskách (=plodech) obsa- hují bílkoviny využití: v potravinářství, krmivo, zelené hnojení (hlízkové baktérie) HRÁCH SETÝ FAZOL OBECNÝ ČOČKA JEDLÁ (z jižní Asie) – teplomilná SÓJA LUŠTINATÁ (z východní Asie) - teplomilná - olej, mléko, maso, mouka, sýr tofu, klíčky… Krmné plodiny - pro hospodářská zvířata PÍCNINY – jetel, tolice vojtěška, směsi trav s kukuřicí nebo slunečnicí KRMNÉ OKOPANINY – krmná řepa, krmná mrkev, krmná kapusta

31 Závěr: 1)Proč se některým hospodářským plodinám říká luskoviny? Které luskoviny znáš, proč se pěstují? 2)K čemu slouží krmné plodiny? Jaké jsou dvě skupiny krmných plodin? Které rostliny patří do těchto skupin?

32

33

34

35 1)Které olejniny se u nás nejčastěji pěstují? Jaké je jejich využití? 2)Proč se některým hospodářským plodinám říká okopaniny? Které okopaniny znáš, proč se pěstují? 3)K čemu slouží přadné plodiny? Které plodiny se u nás pěstují jako přadné? Které jiné části těchto plodin se dají využít a k čemu?

36

37

38

39


Stáhnout ppt "Pícniny Pícniny se zkrmují: - zelené, čerstvé - suší na seno - silážují (drobně posekaná pícnina se konzervuje bez přístupu."

Podobné prezentace


Reklamy Google