Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST EU Peníze školám

2 Název: Český jazyk - Čteme di, ti, ni - dy, ty, ny – 1. ročník Anotace: Poznávání slabik di, ti, ni – dy, ty, ny v jednotlivých slovech a v textu. Nácvik správného čtení slabik a slov v řádcích a sloupcích. Postupné čtení víceslabičných slov a jednoduchých textů s danými slabikami. Orientace v textu. Vypracoval: Mgr. Eva Hocková Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace, Český jazyk a literatura Metodika práce s materiálem: výkladová prezentace, lze využít : nácvik hledání slov se slabikami di-ti-ni/dy-ty-ny – začátek, prostředek i konec slova čtení slabik v řádcích a sloupcích čtení slov s otevřenými a zavřenými slabikami tvoření vět na tato slova orientace v textu, domýšlení a dovyprávění textu využití k nácviku čtení jednotlivců i celé třídy Druh učebního materiálu: Prezentace PowerPoint Ročník: 1. ročník Datum vytvoření: leden 2012

3 páni kladivo tikot novinyhradymotýl

4

5

6

7 týden údiv mládí mladý motýl poník stíny tikot kmeny ranit

8 kladivo – rodina - náledí noviny – jediný – závidí výlety – peníze - pletivo

9 divadlo – hodiny - tatínek zámečník – Toníček - narozeniny malování – pramenitá - znamenitá

10 Tik, tak hodiny, ty jsou z naší rodiny. Ty hodiny divy znají, tikají i netikají. Di – ti – ni a dy – ty – ny, tak tikají hodiny.

11 Toníkův tatínek je zámečník. Doma má dílnu s kladivem a pilníkem. Toník se na tatínka dívá. Tatínek učí Toníka zacházet s nářadím. „Tati, budu zámečník jako ty.“

12 Téma: Český jazyk - Čteme di, ti, ni - dy, ty, ny – 1. ročník Použitý software: držitel licence - ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. Windows XP Professional PowerPoint Zdroje: Slabikář pro 1. ročník ZŠ, kol. autorů, Didaktis 2005 http://www.clker.com/clipart-9231.html http://www.clker.com/clipart-10084.html http://www.clker.com/clipart-2330.html http://www.clker.com/clipart-2331.html http://www.clker.com/clipart-12793.html http://www.clker.com/clipart-3341.html http://www.clker.com/clipart-15406.html http://www.picturesof.net/_images_300/A_Cartoon_Smiley_Face_Wearing_a_Witches_Hat_and_Holding_a_Wand_Royalty_Free_Clipart_Pi cture_100930-040136-349053.jpg http://www.picturesof.net/_images_300/A_Cartoon_Smiley_Face_Wearing_a_Witches_Hat_and_Holding_a_Witches_Broom_Royalty_Free_ Clipart_Picture_100930-040135-640053.jpg http://smiley-cartoon-royalty-free-stock-vector-art-illustration.gofunnyblog.no-ip.org/ http://www.clker.com/clipart-laugh.html http://www.clker.com/clipart-side-sleeper.html http://www.clker.com/clipart-happy-smiley-wearing-topper.html http://www.animated-gifs.eu/time-cuckoo-clocks/0005.gif http://www.animated-gifs.eu/time-cuckoo-clocks/0003.gif http://www.clker.com/clipart-tools-1.html http://image.stock-photos-illustrations.com/em_w/03/47/29/608-03472901w.jpg Autor: Mgr. Eva Hocková ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř.(www.zsrozmital.cz)


Stáhnout ppt "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google