Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace školy. (Lucie Antošová). Historie školy Na dnešním Václavském náměstí (dříve nazývaném Otakarovo) byl postaven na poč. 15. st. gotický kostel.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Prezentace školy. (Lucie Antošová). Historie školy Na dnešním Václavském náměstí (dříve nazývaném Otakarovo) byl postaven na poč. 15. st. gotický kostel."— Transkript prezentace:

1 Prezentace školy. (Lucie Antošová)

2 Historie školy Na dnešním Václavském náměstí (dříve nazývaném Otakarovo) byl postaven na poč. 15. st. gotický kostel sv. Petra a Pavla. R. 1782 za vlády císaře Josefa II. byl kostel zrušen, později přeměněn na solnici a r. 1830 byl zbořen. Na tomto místě bylo postaveno divadlo. R. 1888 bylo Znojmo rozděleno na tři okrsky a z toho důvodu bylo zapotřebí vybudovat školu pro I. okrsek. V r. 1893 byla na místě starého divadla a tří budov, které hraničily s divadlem, vybudována dívčí národní škola I. okrsku. Místo původně zamýšleného vchodu přes zahradu dnešní obchodní akademie byl vybudován vchod přímo z Otakarova náměstí.

3 Škola Zš Václavské nám.8 je schopna poskytovat žákům veškeré informace nebo nějaké exkurze, poznávací (poučné) výlety, atd… Do této školy chodím od 8 třídy, jsem moc ráda, poznala jsem hodné učitele a hlavně nové kamarády. Škola má 4 interaktivní tabule, učebny určené různým předmětům jako jsou: Přírodopis,chemie…. Jsou to třídy ve kterých děláme různé pokusy.

4 Máme učebnu zaměřenou na informatiku tedy počítačová učebna v této učebně je 19 počítačů a interaktivní tabule. V počítači máme programy které jsou zaměřené na všechny předměty, máme internet na kterém hledáme různé rady,informace… Škola je rozdělená na 2 části: 1stupěň a 2 stupeň. Dále k nám patří 1 stupeň v Jubilejním parku.

5 Počítačová učebna je velmi potřebná pro naší výuku. Učíme se s počítači (prezentace,tabulky, a jiné potřebné věci…)

6 Naše škola pořádá různé akce jako jsou: den tělesné kultury, závody na dračích lodí, vánoční běh školou, školní tenis (ringo), maškarní ples, …

7 Tentokrát již po TŘETÍ !!! Proběhl 3.2.2011 a žákům byla naservírována Zumba, box a kondiční testy. Možnost,,ochutnat“ to, co běžně škola nenabízí, vyvolává úsměvy, ale i grimasy napětí, soustředění. Každý si zde přijde na své. Opakování jistě stojí za to.

8

9 Jako vždy proběhlo na naší škole tradičně s netradičními výkony. Letos se školou proběhli nejen nejdychtivější žáci, ale i celý učitelský sbor – šel příkladem – tak to má být. A Vánoční laťka? Skok vysoký si vyžádal pekelné soustředění nejen závodníků, ale i diváků. Dosažený maximální výkon 160cm stál skutečně za podívání – vítězům kategorie starších – Janu Doubkovi a Marku Neumannovi. Třešinkou na dortu byla lektorka Zumby a zároveň členka učitelského sboru Jarka Zapletalová. V čepičce Santy vykouzlila tu správnou vánoční náladu. I škola umí být příjemná a usměvavá.

10

11 Hodinu zeměpisu míváme ve své třídě, máme mapy, učebnice zaměřené na zeměpis ve které jsou nejen mapy ale i různé informace. V zeměpise se naučíme vše okolo naší země,planetě, dozvíme se kolik (kde) je obyvatel, kde leží různé řeky (pouště) atd…

12

13 Hodinu chemie máme ve třídě určenou chemii. V této třídě neboli hodině děláme pokusy ze kterých zpracováváme informace (laboratorní práce). Takových hodin bývá více jako je přírodopis opět předmět který má svou třídu. Tyto třídy obsahují interaktivní tabuli, kabinet ve kterém jsou věci potřebné hodině.

14 Naši učitelé i žáci nám připravují časopis VÉNA. Časopis obsahuje: úvod, co vše se stalo,vtipy, co nás čeká a další zajímavé věci o škole.

15


Stáhnout ppt "Prezentace školy. (Lucie Antošová). Historie školy Na dnešním Václavském náměstí (dříve nazývaném Otakarovo) byl postaven na poč. 15. st. gotický kostel."

Podobné prezentace


Reklamy Google