Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výběr vhodného plemene: Plemena přizpůsobená prostředí, nejlépe místní. Plemena odolná proti nemocem, parazitům, stresu a se snadnými porody.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výběr vhodného plemene: Plemena přizpůsobená prostředí, nejlépe místní. Plemena odolná proti nemocem, parazitům, stresu a se snadnými porody."— Transkript prezentace:

1

2 Výběr vhodného plemene: Plemena přizpůsobená prostředí, nejlépe místní. Plemena odolná proti nemocem, parazitům, stresu a se snadnými porody.

3 Výživa: Krmná dávka je pestrá, z krmiv pocházejících z EZ, nejlépe čerstvých a z vlastní produkce. Cílem není maximální produkce, ale kvalita a zdraví. Mláďata savců musí být krmena mateřským mlékem po určenou dobu.

4 Ustájení: Zajišťující přirozené chování zvířat a dostatek pohybu (volné, stelivové, s výběhem). Udržující dobré hygienické podmínky a správné mikroklima.

5 Dodržování zásad welfare: Cílem je vytvořit hospodářským zvířatům podmínky, které odpovídají jejich fyziologickým a etologickým potřebám. Pohoda zvířat je jedním ze základních principů ekologického zemědělství, který v posledních letech nabývá na významu a důležitosti.

6 Veterinární péče v ekologickém zemědělství: Přednost má prevence: výběr vhodného plemene posílení imunity kvalitní výživa a ustájení. Terapie: Cílem terapie není vyléčit nemoc, ale zvíře jako celek. přírodní - alternativní postupy: – vhodné na začátku onemocnění, u lehčích forem, při chronických stavech – fytoterapie, dietoterapie, homeopatie, akupunktura, fyzikální metody… konvenční postupy: – rychlý a účinný proces obnovy původního zdravotního stavu – vede se evidence a dodržuje dvojnásobná ochranná doba na produkty

7 Veterinární péče v ekologickém zemědělství: Veterinární zákroky: Povolené: – umělá inseminace – kastrace Nepřípustné: – preventivní léčba zdravých zvířat – genové manipulace – přenos embryí a zákroky na embryích – používání růstových stimulátorů – hormonální stimulace a synchronizace – kupírování ocasů, odstraňování zubů, odrohování, zkracování zobáků (výjimky)

8 Zvířata poskytující tento výrobek byla humánním způsobem ustájena, ošetřována, transportována i poražena, a to podle přísných pravidel stanovených právními předpisy o ekologickém zemědělství a celý systém je pravidelně prověřován příslušnými kontrolními organizacemi.

9


Stáhnout ppt "Výběr vhodného plemene: Plemena přizpůsobená prostředí, nejlépe místní. Plemena odolná proti nemocem, parazitům, stresu a se snadnými porody."

Podobné prezentace


Reklamy Google