Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 9. 2. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_33.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 9. 2. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_33."— Transkript prezentace:

1

2 Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_33 Téma: Adolf Born Ročník: 2.a 3. Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/

3 Anotace Materiál je určen žákům 2.a 3.třídy k procvičení čtení s porozuměním a k rozšíření vědomostí, podporuje čtenářskou a informační gramotnost. Materiál je vhodný ke společné práci, lze ho využít jako motivační, výkladový nebo opakovací. Materiál je vytvořen pro použití v hodinách českého jazyka, lze jej využít i při výtvarné výchově. Materiál je inovativní tím, že umožňuje použití na interaktivní tabuli. Pro zpestření výuky je obohacen o animované prvky. Součástí materiálu jsou internetové odkazy na ukázky díla. Materiál není kompletním výčtem informací, je pouze ilustrativní částí, která je podle autorky vhodná pro období prvního stupně.

4 Adolf Born Český malíř a ilustrátor

5 Adolf Born se narodil v roce 1930.

6 Adolf Born Je to český malíř, kreslíř, grafik a ilustrátor. Také je animátor a kostýmní výtvarník (navrhuje kostýmy pro herce v divadle a ve filmech). Svá výtvarná díla vystavoval po celém světě a získal za ně mnoho ocenění. Znáš některou knížku, kterou ilustroval Adolf Born? Máš některou jeho knížku v knihovničce?

7 Ilustroval například tyto knihy: Učebnice a pracovní sešity Aprílová škola od Jiřího Žáčka Já Baryk od Františka Nepila Mach a Šebestová na prázdninách od Miloše Macourka Mach a Šebestová ve škole od Miloše Macourka Ukázka pohádky Mach a Šebestová a přírodní zákony Mach a Šebestová a vzorné chování

8 Pekelná třída od Vojtěcha Steklače Pipi Dlouhá punčocha od Astrid Lindgrenové Žofka ředitelkou ZOO od Miloše Macourka A mnoho dalších … Podívej se do své knihovny, najdi knížky s ilustracemi Adolfa Borna a můžeš je donést do školy ukázat.

9 Seznam použitých materiálů: 0 PACKA. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: _Book_World_Fair_2010_Prague.jpg _Book_World_Fair_2010_Prague.jpg Zdroje:


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 9. 2. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_33."

Podobné prezentace


Reklamy Google