Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 6. 10. 2012 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2PRV2,3_23.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 6. 10. 2012 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2PRV2,3_23."— Transkript prezentace:

1

2 Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: Název: VY_12_INOVACE_1.2.2PRV2,3_23 Téma: Česká republika Ročník: 3. Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/

3 Anotace Materiál je určen žákům 3.třídy k seznámení s učivem o naší vlasti. Materiál je inovativní tím, že je určen pro použití na interaktivní tabuli. Žáci se mohou do práce aktivně zapojit, informace se odkrývají postupně a žáci mohou dopředu odhadnout, co je na fotografii. Titulky k fotografii se odkryjí dodatečně ke kontrole. V materiálu jsou animované prvky pro zpestření výuky. Nechybí tam ani odkaz na internetové stránky s různými podobami české hymny. Materiál podporuje čtenářskou a informační gramotnost, poskytuje rozšiřující informace a souvislosti, není výčtem učiva, je pouze podkladem pro práci učitele.

4 Naše vlast ČRCZ

5 Česká republika leží v srdci Evropy.

6

7 Státní znak Státní vlajka

8 Státní hymna Kde domov můj  Slova písně Kde domov můj složil Josef Kajetán Tyl.  Hymnou je 1.sloka písně.  Hudbu složil František Škroup.  Píseň pochází z divadelní hry Fidlovačka aneb žádný hněv a žádná rvačka.

9 Praha

10 Sněžka Nejvyšší hora metrů nad mořem Měna Koruna česká (Kč) Svatý Václav Patron České republiky Socha na Václavském náměstí v Praze

11 10 a půl miliónu Počet obyvatel čeština Jazyk Jak se jmenuje prezident?

12 * LIUZZO, David. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: * MIŽOCH, Lukáš. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: _Bohemia%2C_Moravia_and_Silesia_III.png _Bohemia%2C_Moravia_and_Silesia_III.png * VOLNÉ DÍLO. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: * VOLNÉ DÍLO. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: * AJTA. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: * VOLNÉ DÍLO. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: * BAUER, Stefan. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: TOSOVSKY, Ales. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: _statue_in_Prague _1.jpg _statue_in_Prague _1.jpg * DERBETH. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: * RUDOMILOV, Ilya. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

13 ŠTIKOVÁ, Věra. Metodický průvodce učební prvouka. Ilustrace Alena Baisová. Brno: Nová škola, 2004, 43 s. ISBN ŠTIKOVÁ, Věra. Metodický průvodce učebnicí prvouka 3. Brno, nám. SNP 9: Nová škola, 2007, ISBN ŠTIKOVÁ, Věra. Já a můj svět: prvouka pro 2. ročník : učebnice. 1. vyd. Brno: Nová škola, 2008, 2 sv. Duhová řada. ISBN


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 6. 10. 2012 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2PRV2,3_23."

Podobné prezentace


Reklamy Google