Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy:Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor:Mgr. Dagmar Sachsová Název:VY_32_INOVACE_161_Zelenina Téma:Druhy zeleniny Číslo projektu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy:Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor:Mgr. Dagmar Sachsová Název:VY_32_INOVACE_161_Zelenina Téma:Druhy zeleniny Číslo projektu:"— Transkript prezentace:

1 Název školy:Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor:Mgr. Dagmar Sachsová Název:VY_32_INOVACE_161_Zelenina Téma:Druhy zeleniny Číslo projektu: CZ 1.07/1.4.00/21.2975 Anotace: Metodické pokyny: Klíčová slova: Datum vytvoření: Prezentace slouží k procvičování a opakování učiva v předmětu Člově k a jeho svět ve 2. ročníku. Žáci sledují obrázky zeleniny, její rozdělení a hlavní zástupce daných skupin /list č. 2-8/ Aktivně se sami u jednotlivých obrázků mohou rozhovořit o zelenině: kterou část zeleniny používáme, jak ji zařazujeme do našich jídelníčků a jak je důležitá pro náš zdravý život. Poslední list slouží k zopakování a shrnutí látky o zelenině. Práci řídí učitel. Zelenina, druhy zeleniny. 3.ledna 2012

2 Zelenina Zeleninu pěstujeme na zahradách. Obsahuje vitamíny, proto je velmi zdravá.

3 Zelenina Cibulová Košťálová Plodová Kořenová Listová

4 Listová zelenina Salát Špenát - je zelenina, u které jíme listy nebo stopky. Tato zelenina bývá nejčastěji konzumována syrová v různých salátech.

5 Košťálová zelenina - je zelenina s tlustou lodyhou – s košťálem – v nadzemní části. Květák Kedlubna Brokolice Zelí Růžičková kapusta

6 Cibulová zelenina je zelenina, u niž konzumujeme část zvanou cibule. Má velké množství antibakteriálních látek a také má bohaté využití v kuchyni. Cibule Česnek Pórek

7 Plodová zelenina - poskytuje užitek svými plody a tvoří nejrozsáhlejší skupinu. Paprika Rajče Okurka

8 Kořenová zelenina - je zelenina, u které využíváme kořen. MrkevCeler Petržel Ředkvička

9 Pamatuješ si? 1.Jaké známe druhy zeleniny? 2.Která zelenina patří do skupiny plodové? 3.Která zelenina je kořenová? 4.Co lze zařadit mezi košťálovou zeleninu? 5.Kam patří cibule, česnek, pór? 6.Jaká je zelenina listová? 7.Jaký má zelenina pro nás význam, jak jí využíváme?

10 Použité zdroje: Program Microsoft Office 2010


Stáhnout ppt "Název školy:Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor:Mgr. Dagmar Sachsová Název:VY_32_INOVACE_161_Zelenina Téma:Druhy zeleniny Číslo projektu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google