Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rostliny.  Vstavačovité jsou vytrvalé byliny původem z vlhkých tropických oblastí, kde obývají především stromová patra tropických pralesů. V mírném.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rostliny.  Vstavačovité jsou vytrvalé byliny původem z vlhkých tropických oblastí, kde obývají především stromová patra tropických pralesů. V mírném."— Transkript prezentace:

1 Rostliny

2  Vstavačovité jsou vytrvalé byliny původem z vlhkých tropických oblastí, kde obývají především stromová patra tropických pralesů. V mírném pásu jsou to zpravidla běžné pozemní rostliny.  Zvláště tropičtí zástupci mohou být i neobyčejného vzhledu, někdy není poznat rozdíl mezi listy, stonkem a kořeny, jindy jsou „kaktusovitého“ tvaru, nebo jsou vybaveny i měchýřky na chytání živočichů (masožravé rostliny), jindy se jedná oepifyty či liány.  Vstupují do orchideoidní mykorhizy.

3  Vstavač kukačka  Střevíčník pantoflíček  Hlístník hnízdák  Vemeník dvoulistý  Kruštík širolistý  Okrotice bílá  Prstnatec májový

4  Lodyha – 20-45 cm vysoká  Listy – střídavé, přisedlé, vejčité až podlouhle kopinaté  Květy – 1-3, nápadné, žlutý bačkůrkovitě vydutý pysk, 4 hnědočervené okvětní lístky  Doba květu: květen - červen  Výskyt: světlejší lesy až křoviny, na vápencích, od nížin do hor

5 jsou jednodomé s oboupohlavnými kvě ty, často mají hlízy nebo oddenky.  Orchideje jsou jednodomé s oboupohlavnými kvě ty, často mají hlízy nebo oddenky.  Květy orchidejí mohou být buď samostatné, ale obvykle to jsou klasovitá či hroznovitá květenství.  Plodem je obvykle tenkostěnná tobolka, která obsahuje velmi drobná a četná práškovitá semena. Jejich počet může v jednom roce překročit i sto tisíc.  Z nich se uchytí a změní v rostlinu jen nepatrné množství.

6 http://cs.wikipedia.org/wiki/Vstavacovite Obrázky : Google.com Zdroje: Učebnice Přv.7 ročník


Stáhnout ppt "Rostliny.  Vstavačovité jsou vytrvalé byliny původem z vlhkých tropických oblastí, kde obývají především stromová patra tropických pralesů. V mírném."

Podobné prezentace


Reklamy Google