Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST ROSTLINY V LÉTĚ

2 Letní dny jsou nejteplejšími dny v roce. Sluneční paprsky během letního období hřejí nejvíc a nejdéle ze všech dnů v roce. Během letních měsíců dozrává ovoce a letní zelenina. Zrají také plody listnatých stromů, keřů a hospodářských rostlin. Některé z hospodářských rostlin sklízíme už v průběhu léta.

3 V sadech a zahradách očesáváme různé druhy ovoce. broskve rybíz angrešt jablka hrušky švestky

4 Rozdělení ovoce MALVICE PECKOVICE BOBULE

5 V létě sklízíme různé druhy letní zeleniny. cibule česnek rajče paprika okurka

6 Rozdělení zeleniny LISTOVÁPLODOVÁ KOŠŤÁLOVÁ CIBULOVÁ KOŘENOVÁ

7 Lesy jsou plné šťavnatých lesních plodů. Lesní jahody Borůvky Ostružiny Maliny

8 V lesích i parcích přes léto do podzim postupně dozrávají plody listnatých stromů a keřů. Bukvice Buku lesního Žaludy Dubu letního Kaštany Jírovce maďalu Nažka Jasanu ztepilého Nažka Břízy bělokoré

9 TRÁVY Bojínek luční Jílek vytrvalý Lipnice luční Ovsík vyvýšený Psárka luční Pýr plazivý Srha říznačka

10 KVETOUCÍ BYLINY Kopretina bílá Vlčí mák Zvonek rozkladitý Šťovík

11 LÉČIVÉ BYLINY Heřmánek pravý Jitrocel kopinatý Kontryhel obecný Kostival lékařský Mateřídouška obecná Řebříček obecný Třezalka tečkovaná

12 Pcháč osetSvízel přítula PLEVELE Svlačec rolní

13 OBILÍ Ječmen Oves Pšenice Žito

14 Téma: Rostliny v létě Použitý software: držitel licence - ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. Windows XP Professional Power Point internet, Vlastivěda 4. roč.( nakl. Nová škola, SPN, Fortuna ) Autor: Mgr. Alena Šmolíková ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. (www.zsrozmital.cz)


Stáhnout ppt "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google