Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MALÍ DRAVÍ VAČNATATCI.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MALÍ DRAVÍ VAČNATATCI."— Transkript prezentace:

1 MALÍ DRAVÍ VAČNATATCI

2 ZAŘAZENÍ: TŘÍDA: SAVCI PODTŘÍDA: VAČNATCI ŘÁD: KUNOVCI
DO TÉTO SKUPINY PATŘÍ I VAKOVLK A ĎÁBEL MEDVĚDOVITÝ Z PŘEDCHOZÍCH PREZENTACÍ

3 KUNOVEC VELKÝ: VELKÝ VAČNATEC VÁŽÍCÍ 2-7 KG. MÁ VAK, KTERÝ SMĚŘUJE DOZADU.JE TO MASOŽRAVEC, LOVÍCÍ DROBNÉ OBRATLOVCE - PLAZY, PTÁKY I SAVCE, MALÉ DRUHY KLOKANŮ, ALE JE TAKÉ MRCHOŽROUT. ŽIJE VE VÝCHODNÍ AUSTRÁLII A TASMÁNII.

4 ROZŠÍŘENÍ KUNOVCE VELKÉHO: (ZELENÁ OBLAST)

5 STUPEŇ OHROŽENÍ KUNOVCE VELKÉHO:
NEAR THREATENED – TÉMĚŘ OHROŽENÝ OHROŽUJÍ HO ZAVLEČENÉ LIŠKY, PSI, ZDIVOČELÉ KOČKY I STÁLE JEJ LOVÍCÍ LIDÉ.

6 KUNOVEC TEČKOVANÝ: MENŠÍ NEŽ KUNOVEC VELKÝ (MAX. 2 kg). PODOBNÝ ZPŮSOB ŽIVOTA JAKO KUNOVEC VELKÝ, ALE NETROUFNE SI NA VĚTŠÍ KOŘIST NEŽ MALOU VAKOMYŠ APOD. V AUSTRÁLII PATRNĚ VYHUBEN, V TASMÁNII BĚŽNÝ.

7 STUPEŇ OHROŽENÍ KUNOVCE TEČKOVANÉHO:
NEAR THREATENED – TÉMĚŘ OHROŽENÝ PODOBNÉ JAKO KUNOVEC VELKÝ.

8 ROZŠÍŘENÍ KUNOVCE TEČKOVANÉHO:
TASMÁNIE

9 KUNOVEC SEVERNÍ: NEJMENŠÍ, ŽIJE NA SEVERU AUSTRÁLIE. DOST OHROŽOVÁN ZAVLEČENÝMI LIŠKAMI, PSY, KOČKAMI, ALE TAKÉ JEDOVATÝMI ROPUCHAMI, KTERÉ TAM VYSADILI, ABY LIKVIDOVALY ŠKODLIVÝ HMYZ. TEĎ NEVÍ JAK SE JICH ZBAVIT.

10 ZPŮSOB ŽIVOTA KUNOVCŮ:
ROZMNOŽOVÁNÍ: PO PORODU SE MLÁĎATA DOVYVÍJEJÍ VE VAKU, KDYŽ JE JIM TĚSNÝ VYLÉZAJÍ A ZACHYTÁVAJÍ SE PŘEDNÍMA NOHAMA I ZUBY MATČINY SRSTI NA HŘBETĚ. MATKA JE JEŠTĚ NĚJAKOU DOBU KOJÍ. KDYŽ SPADNOU, MUSEJÍ ZASE RYCHLE NASKOČIT. AKTIVITA: NOČNÍ LOVCI, PODOBNÝ ZPŮSOB ŽIVOTA JAKO NAŠE KUNY – VYLEZOU SI DO HNÍZDA PRO VEJCE ČI MLÁĎATA, NĚKDY VLEZOU I DO KURNÍKU..

11 VAKOREJSEK ČTYŘPRSTÝ (KOVARI):
VELKÝ JAKO POTKAN, LOVÍ DROBNÉ ŽIVOČICHY, NOČNÍ AKTIVITA, SAMEC SE ROZMNOŽUJE TAK USILOVNĚ, AŽ ZEMŘE (TO JE U MALÝCH VAČNATCŮ ČASTÉ).

12 VAKOMYŠ BĚLOPÁSÁ: VAKOMYŠÍ EXISTUJE SPOUSTA DRUHŮ..

13 MRAVENCOJED ŽÍHANÝ: JIHOVÝCHODNÍ AUSTRÁLIE, LOVÍ MRAVENCE DLOUHÝM JAZYKEM, MÁ 52 MÁLO VYVINUTÝCH ZUBŮ, JE TO VAČNATEC, KTERÝ NEMÁ VAK, JEN MÁ NA BŘIŠE POLÍČKO S MLÉČNÝMI STRUKY.

14 VAKOKRT PÍSEČNÝ: V SUCHÝCH OBLASTECH STŘEDNÍ AUSTRÁLIE, PŘIZPŮSOBEN K HRABÁNÍ POD ZEMÍ. VÍ SE TOHO O NĚM DOCELA MÁLO. TENTO NEPATŘÍ DO KUNOVCŮ, ALE DO VAKOKRTŮ.


Stáhnout ppt "MALÍ DRAVÍ VAČNATATCI."

Podobné prezentace


Reklamy Google