Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ověř si své znalosti z živočišné říše. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ověř si své znalosti z živočišné říše. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno."— Transkript prezentace:

1 Ověř si své znalosti z živočišné říše. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Klikni na mě

2 Obratlovci jsou živočichové, kteří mají páteř s obratli. Patří mezi ně plazi ptáci obojživelníci savci a ryby. Klikni na mě

3 Zvol správnou odpověď! Klikni na špatnou odpověď! Plazi mají tělo pokryté peřím. Plazi mají tělo pokryté šupinami. Plazi jsou hadi, želvy i krokodýli. Hadi líhnou vejce. Někteří plazi mohou mít krunýř.

4 Kolik je na této straně plazů? Klikni na políčko se správným číslem! 123654

5 Klikni na špatnou odpověď! Ptáci mají tělo pokryté peřím. Ptáci mají zobák. Někteří ptáci neumí létat. Ptáci snášejí vejce, z kterých se líhnou mláďata. Někteří ptáci odlétají do teplých krajin. Všichni ptáci žijí u vody.

6 Kolik je na této straně ptáků? Klikni na políčko se správným číslem! 123564

7 Klikni na špatnou odpověď! Obojživelníci mohou mít ocas. Někteří se rozmnožují ve vodě. Pulcům časem narostou nohy. V zimě upadají do strnulosti. Všichni obojživelníci vydávají hlasité zvuky.

8 Kolik je na této straně obojživelníků? Klikni na políčko se správným číslem! 123546

9 Klikni na špatnou odpověď! Savci sají mateřské mléko. Tělo mnoha savců je pokryto srstí. Většina savců má zuby. Někteří savci žijí ve vodě. Savci snášejí vejce. Mnoho savců má dobře vyvinutý hlas.

10 Kolik je na této straně savců? Klikni na políčko se správným číslem! 12345

11 Klikni na špatnou odpověď! Tvar těla rybě umožňuje snadněji se pohybovat ve vodě. Mají zvláštní dýchací ústrojí – žábra. Samička klade jikry a samec mlíčí. Ryby dýchají kyslík rozpuštěný ve vodě. Povrch jejich těla je suchý a drsný. Ryby mají ploutve.

12 Kolik je na této straně ryb? Klikni na políčko se správným číslem! 123456

13 Zdroj obrázků: http://commons.wikimedia.org/wiki/Main_Pagehttp://commons.wikimedia.org/wiki/Main_Page


Stáhnout ppt "Ověř si své znalosti z živočišné říše. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno."

Podobné prezentace


Reklamy Google