Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: STAVBA TĚL ŽIVOČICHŮ Autor: Mgr. Irena Tomicová Výukový materiál.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: STAVBA TĚL ŽIVOČICHŮ Autor: Mgr. Irena Tomicová Výukový materiál."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: STAVBA TĚL ŽIVOČICHŮ Autor: Mgr. Irena Tomicová Výukový materiál zpracováín v rámci projektu EU peníze školám Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: STAVBA TĚL ŽIVOČICHŮ Autor: Mgr. Irena Tomicová Výukový materiál zpracováín v rámci projektu EU peníze školám Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost

2

3 Mají kostru složenou z kostí, páteř tvořenou obratli.

4

5

6

7 Žijí ve vodě. Tělo pokryté kůží se šupinami. Místo končetin mají ploutve, pomocí kterých plavou. Dýchají žábrami. Například: kapr, štika, pstruh, losos, sardinka, tuňák.

8

9

10

11 Žijí část života ve vodě a část života na souši. Tělo pokryté měkkou, vlhkou kůží. Například: mlok, skokan, ropucha, rosnička, kuňka.

12

13

14

15

16 Žijí většinou na souši. Tělo pokryté suchou kůží se šupinami. Pohybují se plazením. Mláďata se líhnou z vajec. K plazům patří hadi, želvy, ještěrky. Například: užovka, slepýš, ještěrka, zmije.

17

18

19

20 Ptáci žijí na souši (křepelka, pštros –nelétají), ve vzduchu i ve vodě (tučňák). Tělo porostlé peřím. Létají, místo předních končetin mají křídla a na hlavě zobák. Mláďata se líhnou z vajec. Například: vrabec, vrána, straka, sýkory, ledňáček.

21

22

23

24 Savci žijí na souši, pod zemí, ve vodě, ve vzduchu (netopýr). Tělo porostlé kůží se srstí. Mláďata se rodí živá a sají mateřské mléko. Mezi savce patří člověk. Například: krtek, ježek, liška, kráva, pes, kočka, koza.

25

26

27 Čtyři páry nohou Hlava Hruď Zadeček Kusadla Tykadla Hlava Hruď Zadeček Pár blanitých křídelPár krovek Tři páry nohou Hlava Hruď Zadeček Dva páry barevných křídel Tykadla Tři páry nohou

28

29 Včela, moucha, mravenec, saranče, cvrček, komár, vážka, bělásek, beruška. Žijí ve vzduchu, na zemi, pod zemí i ve vodě. Nejpočetnější skupina živočichů je hmyz. Žížala, hlemýžď, slimák, pavouk, rak.

30 KONEC

31 http://cs.wikipedia.org/ Obrazový materiál byl citován z těchto zdrojů Prvouka 3-učebnice pro 3.ročník základní školy Mgr. Lenka Andrýsková, Mgr. Zita Janáčková Nakladatelství Nová škola, 2013 ISBN 978-80-87591-26-0


Stáhnout ppt "Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: STAVBA TĚL ŽIVOČICHŮ Autor: Mgr. Irena Tomicová Výukový materiál."

Podobné prezentace


Reklamy Google