Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dýchací soustava. Význam: Přívod kyslíku Odvod oxidu uhličitého Dýchací orgány: RYBY – žábry (vstřebávání kyslíku z vody) - jsou kryty skřelemi - plynový.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dýchací soustava. Význam: Přívod kyslíku Odvod oxidu uhličitého Dýchací orgány: RYBY – žábry (vstřebávání kyslíku z vody) - jsou kryty skřelemi - plynový."— Transkript prezentace:

1 Dýchací soustava

2 Význam: Přívod kyslíku Odvod oxidu uhličitého Dýchací orgány: RYBY – žábry (vstřebávání kyslíku z vody) - jsou kryty skřelemi - plynový měchýř neslouží k dýchání, ale k nadnášení ryby v určité hloubce

3 žábry U některých druhů mohou dýchání napomáhat i další orgány (kůže). Vlastní žábry jsou v žaberní dutině pod žaberními víčky. Krev přiváděná do žaber ze srdce se zde okysličuje. Žábry mají současně důležitou funkci vylučovací, když odstraňují nežádoucí i jedovaté zplodiny látkové výměny. Slouží k zachycování a filtrování drobné potravy.

4 OBOJŽIVELNÍCI – plíce - v larválním stádiu (pulci) vnější žábry - kožní dýchání (tenká kůže)

5 PTÁCI: -plíce a vzdušné vaky, které zasahují do různých částí těla i kostí -Vaky jsou zásobárnou vzduchu a nadlehčují tělo -Zajišťují okysličování krve při letu i při výdechu

6 SAVCI: -plíce, které se člení do plicních sklípků -Zde dochází k výměně plynů


Stáhnout ppt "Dýchací soustava. Význam: Přívod kyslíku Odvod oxidu uhličitého Dýchací orgány: RYBY – žábry (vstřebávání kyslíku z vody) - jsou kryty skřelemi - plynový."

Podobné prezentace


Reklamy Google