Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Lyžařské sjezdové boty. Historie a vývoj... ●Lyžovalo se už 2500 let před našim letopočtem. ●Lyžařské sjezdové boty se vyvíjí od prvních bot které vypadají.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Lyžařské sjezdové boty. Historie a vývoj... ●Lyžovalo se už 2500 let před našim letopočtem. ●Lyžařské sjezdové boty se vyvíjí od prvních bot které vypadají."— Transkript prezentace:

1 Lyžařské sjezdové boty

2 Historie a vývoj... ●Lyžovalo se už 2500 let před našim letopočtem. ●Lyžařské sjezdové boty se vyvíjí od prvních bot které vypadají téměř stejně jako normální boty na chůzi. ●Postupně se začali vytvářet i lepší lyžařské boty a byly vyšší, pevnější než ty předchozí a měli první primitivní klipsy. ●Poté vznikly boty které už nebyly určené na chůzi protože byly celé z plastu a nedalo se v nich tedy téměř chodit.

3 Staré sjezdové boty….

4 Od prvních bot….. Boty byly na tkaničky, byly z kůže a dalo se v nich chodit...

5 Vyvíjely se dál a dál…. Boty byly už tvrdší, dalo se v nich už hůře chodit a měli klipsy...

6 A dál…. Boty byly už většinou z plastu a byly pevné a už se v nich nedalo chodit tak dobře jako v těch původních...

7 A vyvinulo se to až do dnešních lyžařských sjezdových bot…. Boty jsou z plastu mají dokonale vyvinuté klipsy a dá se v nich chodit o dost hůře než v předchozích... Dámské boty… Pánské boty….

8 A jak se boty připevňovaly k lyžím kdysi…? Lyže měli řemínky a když jste spadli tak se nevypnuli a noha vám zůstala v lyži, takže ještě neměli bezpečnostní vázání...

9 A jak se boty k lyžím připevňují dnes…? Dnes jsou lyže bezpečné a když spadnete bota se vypne z lyže, takže mají už bezpečnostní vázání...

10 Vytvořily….. Barbora Kolínová, Anna Džambiková 7.B.

11 Konec


Stáhnout ppt "Lyžařské sjezdové boty. Historie a vývoj... ●Lyžovalo se už 2500 let před našim letopočtem. ●Lyžařské sjezdové boty se vyvíjí od prvních bot které vypadají."

Podobné prezentace


Reklamy Google