Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Sekundární sektor Průmyslová výroba ČR. Průmysl se dělí na průmyslová odvětví a průmyslové obory (viz. tabulka)viz. tabulka Lokalizační faktory jsou:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Sekundární sektor Průmyslová výroba ČR. Průmysl se dělí na průmyslová odvětví a průmyslové obory (viz. tabulka)viz. tabulka Lokalizační faktory jsou:"— Transkript prezentace:

1 Sekundární sektor Průmyslová výroba ČR

2 Průmysl se dělí na průmyslová odvětví a průmyslové obory (viz. tabulka)viz. tabulka Lokalizační faktory jsou: poloha, zdroje surovin a energie, voda, pracovní síla a kvalifikované vzdělání, doprava, odbyt výrobků, životní prostředí, financeLokalizační faktory Vývoj průmyslu: konec 18. století = průmyslová revoluce x 70. léta 20. století = vědecko-technická revoluce průmyslová revoluce vědecko-technická revoluce

3 Průmyslová výroba a obory ODVĚTVÍOBORY těžebnípaliv, rud, nerudných surovin těžký paliv a energetikyelektrárny, briketárny hutníhutnictví železa a barevných kovů těžké strojírenstvídopravní prostředky, těžební zařízení těžká chemiepetrochemie stavební hmotycementárny, cihelny spotřební strojírenstvíelektrotechnika, přesné strojírenství chemickýbarvy, laky, farmaceutický sklo, keramika dřevozpracujícínábytkářský, výroba zápalek papírenský textilní a oděvnípřádelny, konfekce kožedělný, obuvnický potravinářskýcukrovary, mlékárenský aj. ostatní

4 Průmysl a výroba ČR má dlouhou tradici především těžkého průmyslu - zejména hutnictví a strojírenství související se zásobami nerostných surovin. Velký význam pro hospodářství má také automobilový průmysl, dále gumárenský, zbrojařský, energetický, chemický a spotřební průmysl a další tradiční odvětví, jako například průmysl sklářský a další obory. automobilovýgumárenskýzbrojařskýenergetickýchemickýspotřební průmysl sklářskýdalší obory Důležité jsou zahraniční investice např. (více zde):zde Volkswagen Vstup koncernu Volkswagen do automobilky Škoda Mladá Boleslav. Hyundai Jihokorejská automobilka Hyundai v továrně v Nošovicích na severní Moravě. Toyota Peugeot Citroën Automobile Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) - obrovská investicí je továrna na výrobu osobních vozů v Kolíně, společný podnik automobilek Toyota, Citroen a Peguot, vyrábí 300 000 aut ročně. Celkové investice dosáhly přes 650 milionů Eur. Automobilka zaměstnává asi 3 500 zaměstnanců. Hitachi, Panasonicu a Toshiby Japonská společnost IPS Alpha, strategický spojenec Hitachi, Panasonicu a Toshiby oficiálně potvrdila svůj plán vybudovat v České republice továrnu na výrobu LCD displejů v hodnotě více než 2,6 miliardy Kč. O jaké výrobky se jedná:


Stáhnout ppt "Sekundární sektor Průmyslová výroba ČR. Průmysl se dělí na průmyslová odvětví a průmyslové obory (viz. tabulka)viz. tabulka Lokalizační faktory jsou:"

Podobné prezentace


Reklamy Google