Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

L OGOPEDICKÁ CVIČENÍ PRO NÁPRAVU HLÁSEK C A S V HODINÁCH ČESKÉHO JAZYKA Základní škola praktická a základní škola speciální Heřmanův Městec.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "L OGOPEDICKÁ CVIČENÍ PRO NÁPRAVU HLÁSEK C A S V HODINÁCH ČESKÉHO JAZYKA Základní škola praktická a základní škola speciální Heřmanův Městec."— Transkript prezentace:

1 L OGOPEDICKÁ CVIČENÍ PRO NÁPRAVU HLÁSEK C A S V HODINÁCH ČESKÉHO JAZYKA Základní škola praktická a základní škola speciální Heřmanův Městec

2 Z KOUŠEJTE PŘED ZRCADLEM : Hláska - c – Zasměj se, zuby dej lehce k sobě, zadrž dech, dotkni se lehce jazykem dolních zubů a napodobuj cvrčka: c - c – c. Při každém c oddaluj zuby od sebe. Pokud to nejde, říkej šeptem při stejném nastavení mluvidel t – t – t. Dlaní před ústy cítíš výdechový proud.

3 S LOVA K PROCVIČENÍ HLÁSKY - C - nic, víc, líc, pac, věc, tác, konec, palec, límec, klec, kopec, noc, nemoc, pomoc, obec, lovec, lívanec clo, clona, cpe, cval, cloumá, cit, cíl, cícha, cihla, cimbál, cop, cena, céva, cupitá, cumlá, cůpek ptáci, honci, ovce, vánoce, dvacet, placka, Lucka, nemocný, Cecilka, pomocnice, celníci Celý dům je cihlový. Moc volám o pomoc. Koníci cválají do kopce. Co to cinká za vesnicí? Kluci jedou po silnici. Kocourek a Micka hledí, kde je klícka. Cihly, cement, vápno, písek, na co je to potřeba? Vystavíme z cihel domy, celou novou ulici.

4 P OJMENUJ OBRÁZKY :

5 Z KOUŠEJTE PŘED ZRCADLEM : Hláska - s – Zasměj se, zuby dej lehce k sobě, dotýkej se jazykem dolních zubů a syč jako vypouštěná pneumatika – s – s – s. Dlaní před ústy ohmatávej výdechový proud.

6 S LOVA K PROCVIČENÍ HLÁSKY - S - vis, lis, dopis, nápis, les, nes, kos, nos, kus, vous syn, sype, seká, sedí, soda, socha, sleva, slepý, skalní, sklo, snaha, smeták, smetana, světlo, svoboda, smlouva miska, víska, maska, veslo, dost, zlost, dusno, housle, vosy, musí, vousy, vlasy, písek sosna, sasanka, sousto, soused, sloveso, sysel, sestavil, sesadil, smést, spásat Silné slůně stále stůně. Neseme mu léky – seno od paseky. U lesa se pasou husy.

7 P OJMENUJ OBRÁZKY :

8 Anotace Logopedická cvičení pro děti s vadnou výslovností hlásek -c - a – s -. Autor Mgr. Eva Dvořáková Jazyk Čeština Očekávaný výstup Ústní a hravé procvičování vadných hlásek, zvyšování slovní zásoby, význam procvičovaných slov Speciální vzdělávací potřeby - žádné – Druh učebního materiáluPracovní list Druh interaktivity Aktivita a výklad, procvičování Cílová skupina Žáci 1. stupně a žáci s vadnou výslovností hlásek –c- a –s- Stupeň a typ vzdělávánízákladní vzdělávání, praktická škola, speciální škola Typická věková skupina6 – 10 let Celková velikost 930 kB ICT 2_2/1

9 Použité zdroje: Text: Eva Dvořáková Obrázky Klipart 25. 4. 2012


Stáhnout ppt "L OGOPEDICKÁ CVIČENÍ PRO NÁPRAVU HLÁSEK C A S V HODINÁCH ČESKÉHO JAZYKA Základní škola praktická a základní škola speciální Heřmanův Městec."

Podobné prezentace


Reklamy Google