Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Válečné konflikty I. Petr Machala. 1.Napiš aspoň 4 problémy třetího světa. 2.Napiš 4 znaky konzumní společnosti. 3.Co je trvale udržitelný rozvoj? 4.Co.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Válečné konflikty I. Petr Machala. 1.Napiš aspoň 4 problémy třetího světa. 2.Napiš 4 znaky konzumní společnosti. 3.Co je trvale udržitelný rozvoj? 4.Co."— Transkript prezentace:

1 Válečné konflikty I. Petr Machala

2 1.Napiš aspoň 4 problémy třetího světa. 2.Napiš 4 znaky konzumní společnosti. 3.Co je trvale udržitelný rozvoj? 4.Co je to ekologie? Co jsme se posledně učili?

3 I. světová válka II. světová válka Které válečné konflikty zasáhly v minulosti celý svět?

4 1.Snaha přerozdělit svět 2.Získat zdroje surovin a odbytiště 3.Odplata 4.Řešení hospodářské situace 5.Budování snu o Třetí říši… Co bylo jejich příčinou?

5 Jaké byly následky válek?

6 Jaké poučení si lidé vzali?

7 Jsou nebezpečné pouze globální konflikty nebo i lokální? Válka ve Vietnamu (1964 – 1975) Korejská válka (1950 – 1953) Válka v Iráku (2003 – dosud)

8 Jaké důsledky mají lokální konflikty?

9 Souhlasíte s těmito výroky? Bohatí lidé spotřebovávají příliš mnoho přírodních zdrojů. Měli spotřebovávat méně, zvedla by se tak životní úroveň chudých. Zvyšující spotřeba je dobrá pro ekonomiku – větší spotřeba – více pracovních míst. Žádná generace se nezamýšlela nad osudem budoucích generací. Proč bychom to dělali my? Každá generace by se měla starat jen o sebe.

10 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Válečné konflikty I. Petr Machala. 1.Napiš aspoň 4 problémy třetího světa. 2.Napiš 4 znaky konzumní společnosti. 3.Co je trvale udržitelný rozvoj? 4.Co."

Podobné prezentace


Reklamy Google