Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_168.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_168."— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_168 Jméno autora:Mgr. Lenka Rusová Třída/ročník:III. Datum vytvoření:

2 Vzdělávací oblast:Člověk a jeho svět Tematická oblast:ROSTLINY – třídění rostlin Předmět:PRVOUKA Výstižný popis způsobu využití, případně metodické pokyny: Zná rozdělení rostlin podle stavby stonku na byliny a dřeviny (keře a stromy). Prezentace je zaměřená na poznávání vybraných druhů bylin a dřevin. Materiál je určen pro práci s interaktivní tabulí. Klíčová slova:Byliny, dřeviny (keře, stromy – listnaté, jehličnaté). Druh učebního materiálu:Prezentace Autorem materiálu a všech jeho částí, není – li uvedeno jinak, je Mgr. Lenka Rusová

3 ROSTLINY BYLINY A DŘEVINY

4 ROSTLINY Rozmnožují se semeny Semena vznikají z květů po jejich opylování a oplození Semena mají ukryta uvnitř plodu (byliny a listnaté dřeviny) nebo volně v šiškách (jehličnany)

5 ROSTLINY PODLE STAVBY STONKU ROSTLINY byliny – mají dužnatý stonek dřeviny – mají dřevnatý stonek keře – nemají kmen a větví se nad zemí stromy – mají kmen a větví se výše nad zemí

6 BYLINY - zahradní TULIPÁN KROKUS NARCIS

7 BYLINY - luční PRYSKYŘNÍK PRUDKÝ KOPRETINA BÍLÁ ZVONEK ROZKLADITÝ

8 KEŘE ŠEŘÍK ZAHRADNÍ RŮŽE ŠÍPKOVÁ BEZ ČERNÝ

9 STROMY LÍPA SRDČITÁ – listnatý strom SMRK ZTEPILÝ - jehličnan

10 ZDROJE: ŠTIKOVÁ,V. Já a můj svět. Prvouka pro 3. ročník. Brno. Nakladatelství Nová škola, s.r.o ISBN [ONLINE] [CIT – 04 – 10] Dostupné pod licencí Commons wikimedia na:


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_168."

Podobné prezentace


Reklamy Google