Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0996 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_BIO_595.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0996 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_BIO_595."— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/ Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_BIO_595 Jméno autora:Mgr. Lucie Slavíková Třída/ročník:1. ročník Datum vytvoření:

2 Vzdělávací oblast:Přírodovědné vzdělávání Tematická oblast:Dvouděložné a jednoděložné rostliny Předmět:Biologie Anotace:Prezentace je věnována rozdělení krytosemenných rostlin na dvouděložné a jednoděložné. Studenti popisují charakteristické znaky dvouděložných a jednoděložných rostlin. Studenti zařazují rostliny pomocí charakteristických znaků do skupin dvouděložných nebo jednoděložných rostlin. Klíčová slova:Krytosemenné rostliny, charakteristické znaky dvouděložných a jednoděložných rostlin. Druh učebního materiálu:Prezentace

3 DVOUDĚLOŽNÉ A JEDNODĚLOŽNÉ ROSTLINY

4 Rozdělení 2 skupiny: Dvouděložné Jednoděložné

5 KRYTOSEMENNÉ ROSTLINY DVOUDĚLOŽNÉJEDNODĚLOŽNÉ Dělohy Kořen Cévní svazky Listy Žilnatina Květy klíčí dvěma dělohami vytrvává hlavní kořen klíčí jednou dělohou hlavní kořen zakrní, tvoří se kořeny adventivní kruhovitě uspořádány rozptýleny řapíkaté přisedlé zpeřená nebo dlanitá souběžná pěti- nebo čtyřčetné, kalich a koruna trojčetné, okvětí

6 Opakování Na jaké dvě skupiny dělíme krytosemenné rostliny? Dvouděložné a jednoděložné rostliny Jak se liší listy dvouděložných a jednoděložných rostlin? Dvouděložné rostliny mají listy řapíkaté se zpeřenou nebo dlanitou žilnatinou. Jednoděložné rostliny mají listy přisedlé se souběžnou žilnatinou. Jak se liší květy dvouděložných a jednoděložných rostlin? Dvouděložné rostliny mají květy pěti- nebo čtyřčetné s rozlišeným kalichem a korunou. Jednoděložné rostliny mají květy trojčetné, tvořené okvětím.

7 Opakování Zařaďte následující rostliny do skupin: – Jednoděložné, dvouděložné Pokuste se je určit Dvouděložné Buk lesní

8 Opakování Jednoděložné Tulipán

9 Opakování Dvouděložné Bříza bělokorá

10 Opakování Jednoděložné Ocún jesenní

11 Opakování Dvouděložné Brukev řepka olejka

12 Opakování Dvouděložné Pryskyřník prudký

13 Opakování Jednoděložné Srha říznačka

14 Opakování Dvouděložné Růže šípková

15 Použitá literatura a obrázky BENEŠOVÁ, Marika; HAMPLOVÁ, Hana; KNOTOVÁ Kateřina; LEFNEROVÁ Pavlína; SÁČKOVÁ Ivana; SATRAPOVÁ Hana. Odmaturuj z biologie. Brno: DIDAKTIS spol. s r. o., 2003, ISBN KINCL, Lubomír; KINCL, Miroslav; JARKLOVÁ, Jana. Biologie rostlin pro gymnázia. Praha: Fortuna, 2008, ISBN FISCHER, Christian. Ranunculus Acris [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: RASBAK. Fagus sylvatica [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Betula pendula [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: ZELL, H.. Brassica napus [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Rosa canina [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: XAVER, Franz. Colchicum autumnale [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: LINDSEY, James K.. Dactylis glomerata [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: SZCZUROWSKI, Łukasz. Tulipa [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

16 Použitá literatura a obrázky BAKKER, Jan. Taraxacum sect. Ruderalia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: officinale).jpg officinale).jpg WACKYMACS. Grass-plant-structure [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AKTRON / WIKIMEDIA COMMONS. Rosa canina [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: BEe_%C5%A1%C3%ADpkov%C3%A1_(rosa_canina).JPG BEe_%C5%A1%C3%ADpkov%C3%A1_(rosa_canina).JPG


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0996 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_BIO_595."

Podobné prezentace


Reklamy Google