Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Jméno autora:Mgr. Věra Floriánová Třída/ročník:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Jméno autora:Mgr. Věra Floriánová Třída/ročník:"— Transkript prezentace:

1 REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Jméno autora:Mgr. Věra Floriánová Třída/ročník: IV., V./4., 5. Datum vytvoření:2013 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_13

2 Vzdělávací oblast:Svět kolem nás Tematická oblast: Místo kde žijeme – západní Evropa Předmět:Vlastivěda Výstižný popis způsobu použití, případně metodické pokyny: materiál vhodný pro výkladovou hodinu, současně práce s mapou Klíčová slova: Západní Evropa, její státy, poloha, obyvatelstvo, hlavní město, členství v EU, zajímavosti Druh učebního materiálu:Powerpointová prezentace

3 ZÁPADNÍ EVROPA Za státy Západní Evropy se dá považovat Belgie, Francie, Lucembursko, Nizozemsko, Monako, Irsko a Velká Británie.

4 BELGIE Belgie (angl. Belgium) je přímořský stát sousedící s Francií, Německem, Lucemburskem a Nizozemskem. Leží u Severního moře. Hlavní město Belgie je Brusel. Počet obyvatel přesahuje 10 mil.. Belgie patří do EU.

5 BRUSEL

6 FRANCIE Francie (angl. France) je velký západní stát. Mezi jeho sousedy patří Itálie, Švýcarsko, Německo, Belgie, Lucembursko a Španělsko. Hlavním městem Francie je Paříž. Počet lidí zde dosahuje až do počtu 63 mil.. Francie je členem EU.

7 LUCEMBURSKO Lucembursko (angl. Luxembourg) je velmi malý stát ležící východně od Belgie. Sousedí s Německem, s Francií a s Belgií. Hlavním městem je Lucemburk. Obyvatelstvo - 500 tisíc. Lucembursko je členem EU.

8 LUCEMBURK

9 NIZOZEMSKO Nizozemsko (Holandsko, angl. Holand) leží na severozápadě Evropy. Sousedí s Německem a Belgií. Hlavním městem je Amsterdam. Počet lidí sahá až k 17 mil.. Nizozemské svým členstvím patří do EU.

10 MONAKO Monako (angl. Monaco) se rozkládá na jihovýchodě Francie. Hlavní město Monaka je Monaco-Ville. Počet lidí je velmi malý - přes 30 tisíc. Monako nepatří do EU.

11 IRSKO Irsko (angl. Ireland) leží na západě od Velké Británie, která je zároveň jeho sousedem. Hlavní město - Dublin. Počet lidí ve státu přesahuje 4 mil.. Irsko je členem EU.

12 HTTP://WWW.EVROPSKE-STATY.CZ/ZAPADNI-EVROPA/ HTTP://COMMONS.WIKIMEDIA.ORG/WIKI/BELGI%C3%AB_-_BELGIQUE HTTP://COMMONS.WIKIMEDIA.ORG/WIKI/FILE:GMT_FRANCE_WITH_AL TITUDES.PNG HTTP://COMMONS.WIKIMEDIA.ORG/WIKI/FILE:JAN_AMOS_KOMENSK%C 3%BD.JPG HTTP://COMMONS.WIKIMEDIA.ORG/WIKI/FILE:IRSKO_MORJE.PNG HTTP://COMMONS.WIKIMEDIA.ORG/WIKI/FILE:PALAIS_DE_MONACO.JP G HTTP://COMMONS.WIKIMEDIA.ORG/WIKI/FILE:TOWNHALL_- _BRUSEL.JPG HTTP://COMMONS.WIKIMEDIA.ORG/WIKI/FILE:LUXEMBURG.JPG [ONLINE] [CIT. 2013-01-18] AUTOREM MATERIÁLU A VŠECH JEHO ČÁSTÍ, NENÍ-LI UVEDENO JINAK, JE MGR. VĚRA FLORIÁNOVÁ. ZDROJE:


Stáhnout ppt "REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Jméno autora:Mgr. Věra Floriánová Třída/ročník:"

Podobné prezentace


Reklamy Google