Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Oko. Co budu na konci hodiny znát? Pojem akomodace, stereoskopie Důvod trojrozměrného vnímání světa lidským mozkem Nejčastější vady oka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Oko. Co budu na konci hodiny znát? Pojem akomodace, stereoskopie Důvod trojrozměrného vnímání světa lidským mozkem Nejčastější vady oka."— Transkript prezentace:

1 Oko

2 Co budu na konci hodiny znát? Pojem akomodace, stereoskopie Důvod trojrozměrného vnímání světa lidským mozkem Nejčastější vady oka

3 Díky čemu může oko vnímat různě vzdálené předměty? 1/2 Z fyzikálního pohledu je nejdůležitější částí oka oční čočka. Oční čočka soustřeďuje světelné paprsky na sítnici.

4 Díky čemu může oko vnímat různě vzdálené předměty? 2/2 Díky svalům může čočka měnit svou ohniskovou vzdálenost a zaostřovat na různě vzdálené předměty. Změna zakřivení čočky pomocí svalů se nazývá akomodace.

5 Jaké jsou vady oka? Vady oka Krátkozrakost-rovnoběžné paprsky vstupující do oka se protínají před sítnicí. Korekce pomocí rozptylky Krátkozrakost-rovnoběžné paprsky vstupující do oka se protínají před sítnicí. Korekce pomocí rozptylky Dalekozrakost-rovnoběžné paprsky vstupující do oka se protínají za sítnicí. Korekce pomocí spojky Dalekozrakost-rovnoběžné paprsky vstupující do oka se protínají za sítnicí. Korekce pomocí spojky

6 Díky čemu může člověk vnímat prostor? Naše oči jsou od sebe vzdáleny. Dívají se tedy na předměty pod různými úhly. Lidsky mozek pak je schopen z těchto dvou obrazů vytvořit představu prostoru.

7 Co je to stereoskopie? Stereoskopie je technologie, která umožňuje prostorový vjem vyvolaný dvourozměrnou předlohou (např. stereoskopické brýle). technologie


Stáhnout ppt "Oko. Co budu na konci hodiny znát? Pojem akomodace, stereoskopie Důvod trojrozměrného vnímání světa lidským mozkem Nejčastější vady oka."

Podobné prezentace


Reklamy Google