Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

STŘEDOMOŘÍ Krajina olivových hájů. Středomořský vegetační pás leží v SUBTROPECH (30° - 40° zeměpisné šířky): -léto: suchý a teplý vzduch z tropů (vysoké.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "STŘEDOMOŘÍ Krajina olivových hájů. Středomořský vegetační pás leží v SUBTROPECH (30° - 40° zeměpisné šířky): -léto: suchý a teplý vzduch z tropů (vysoké."— Transkript prezentace:

1 STŘEDOMOŘÍ Krajina olivových hájů

2 Středomořský vegetační pás leží v SUBTROPECH (30° - 40° zeměpisné šířky): -léto: suchý a teplý vzduch z tropů (vysoké teploty a málo srážek) -zima: vzduch z mírného pásu (vyšší srážky a ochlazení - průměrně 10°C)

3 Kolébka civilizace (Egypt, Řím, Řecko): -přeměněná krajina » kácení tvrdolisté vegetace (borovice, cedr, dub) nahrazen Makchiemi, vinnou révou, citrusy, olivy… » díky kácení a častým požárům velká eroze půdy. -oblast rekreace (CR)

4 Zápis Středomoří V oblasti subtropického pásu (30 ° - 40° zeměpisné šířky), na západě světadílů, se rozkládá oblast subtropické (tvrdolisté) vegetace (cedr, korkový dub aj.). Přeměněná krajina je vhodná pro pěstování subtropických plodin (citrusy, vinná réva, olivy apod.) a letní rekreaci (cestovní ruch). (°C)(°C)


Stáhnout ppt "STŘEDOMOŘÍ Krajina olivových hájů. Středomořský vegetační pás leží v SUBTROPECH (30° - 40° zeměpisné šířky): -léto: suchý a teplý vzduch z tropů (vysoké."

Podobné prezentace


Reklamy Google