Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Mistr Jan Hus se narodil ve městě Husinci roku 1369 a zemřel - 6. Července 1415.  Byl to významný český středověký náboženský myslitel, reformátor.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Mistr Jan Hus se narodil ve městě Husinci roku 1369 a zemřel - 6. Července 1415.  Byl to významný český středověký náboženský myslitel, reformátor."— Transkript prezentace:

1

2  Mistr Jan Hus se narodil ve městě Husinci roku 1369 a zemřel - 6. Července 1415.  Byl to významný český středověký náboženský myslitel, reformátor a kazatel.  Jan Hus studoval na Pražské universitě, kde získal hodnost Bakaláře.  Později se stal profesorem.

3  Roku 1400 byl vysvěcen na kněze.  Začal kázat v kostele sv. Michala, později kázal v Betlémské kapli.

4  V průběhu 14. století se ocitla církev v krizi  Pro to aby kněží zbohatli prodávali odpustky  Kněží žili v přepychu a lidem říkali,aby se nepřejídali – přitom kněží to sami dělali.  To se ale nelíbilo mistru Janu Husovi (káže vodu, pije víno) (káže vodu, pije víno)

5  Roku 1904 byl vydán Dekret Kutnohorský   Kutnohorský dekret, změnil tedy poměr hlasů 3:1 ve prospěch Čechů Dekret Kutnohorský Je listina co omezuje vliv cizinců. Dekret Kutnohorský Je listina co omezuje vliv cizinců.

6  Proti zkažené církvi vystoupil sám Jan Hus  Lidé co také chtěli vrátit církev jako byla dříve:  Lidé co také chtěli vrátit církev jako byla dříve: Konrád Waldhauser Jan Milíč z Kroměříže Matěj z Janova  Hus se dostal do sporu s církevními představiteli.

7   Ti ho pozvali na sněm do Kostnice do Německa aby se obhájil  Zde ho považovali za kacíře a 6.7.1415 byl upálen na hranici  Jeho popel byl hozen do řeky Rýna

8


Stáhnout ppt " Mistr Jan Hus se narodil ve městě Husinci roku 1369 a zemřel - 6. Července 1415.  Byl to významný český středověký náboženský myslitel, reformátor."

Podobné prezentace


Reklamy Google