Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

BYROKRACIE – EKONOMICKÉ CHOVÁNÍ. Problém pána a správce (principal – agent) 1.Principal – agent na příkladu veřejného sektoru 2.Principal – agent v soukromém.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "BYROKRACIE – EKONOMICKÉ CHOVÁNÍ. Problém pána a správce (principal – agent) 1.Principal – agent na příkladu veřejného sektoru 2.Principal – agent v soukromém."— Transkript prezentace:

1 BYROKRACIE – EKONOMICKÉ CHOVÁNÍ

2 Problém pána a správce (principal – agent) 1.Principal – agent na příkladu veřejného sektoru 2.Principal – agent v soukromém sektoru

3 a)Corporate governance b)Shareholders x stakeholders c)Problém monopolizace a exitu

4 Byrokratizace a velikost společenského produktu a)Chování byrokracie b)Rent – seeking c)Reforma státní správy na Novém Zélandu

5 Friedmanova rozhodovací tabulka V ČÍ PROSPĚCH UTRÁCÍTE ČÍ PENÍZE PRO SEBEPRO JINÉHO VAŠE III NĚKOHO JINÉHO IIIIV

6 Niskanenův model chování byrokrata Funkce produkce byrokrata:B = B(Q)B´> 0 Funkce nákladů byrokrata:C = C(Q)C´> 0 Cílová funkce byrokrata:O B = B (Q) + λ [B (Q) – C (Q)], pro níž jsou tyto podmínky 1. řádu: ; B(Q) = C(Q) B´(Q) = C´(Q)

7 Graf č. 1 E F C´ B´ B´ s QsQs Q Q* Q0Q0 B´, C´


Stáhnout ppt "BYROKRACIE – EKONOMICKÉ CHOVÁNÍ. Problém pána a správce (principal – agent) 1.Principal – agent na příkladu veřejného sektoru 2.Principal – agent v soukromém."

Podobné prezentace


Reklamy Google