Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením."— Transkript prezentace:

1 Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením Téma:Počítačová grafika – AutoCAD 16. Modifikace objektů 8 Ročník:1. – 4. Datum vytvoření:prosinec 2013 Název:VY_32_INOVACE_14.3.19.ICT Anotace: Práce v aplikaci pro kreslení technických výkresů – ekvidistanta, přerušení. Inovativnost digitálního učebního materiálu spočívá zejména v jeho názornosti, které bylo dosaženo využitím nástroje Výstřižky operačního systému Windows 8. Díky animaci a grafické dokumentárnosti je žák tématem provázen krok za krokem, což u náročného grafického softwaru AutoCAD napomáhá lepšímu porozumění tématu. Metodický pokyn: Prezentace primárně slouží pro výklad v hodině, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání. Kontrolní otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i pro písemné ověření jejich znalostí. Materiál vyžaduje použití multimediálních prostředků – PC, dataprojektoru, popř. interaktivní tabule.

2 POČÍTAČOVÁ GRAFIKA AutoCAD 16 AutoCAD 16 MODIFIKACE OBJEKTŮ 8

3 Tímto příkazem vytvoříme ekvidistantu k jinému objektu. Ekvidistanta je množina bodů tvořících křivku ve všech bodech stejně vzdálenou od zvoleného objektu jako čára, oblouk nebo kružnice. Ekvidistanta může procházet zadaným bodem nebo v požadované vzdálenosti od původního objektu.

4 Tímto příkazem vytvoříme ekvidistantu k jinému objektu. Ekvidistanta je množina bodů tvořících křivku ve všech bodech stejně vzdálenou od zvoleného objektu jako čára, oblouk, nebo kružnice. Ekvidistanta může procházet zadaným bodem nebo v požadované vzdálenosti od původního objektu.

5 Zvolíme příkaz Ekvid.

6 Určíme vzdálenost Ekvidistanty.

7 Vybereme objekt pro Ekvidistantu.

8 Určíme bod, na kterou stranu.

9 Určíme bod, na kterou stranu.

10

11 ENTER

12 Příkazem Přeruš rozdělíme vybraný objekt na dvě části. Můžeme vymazat část objektu mezi dvěma zadanými body nebo přerušit objekt v jednom bodě. Ukážeme si přerušení ve dvou bodech.

13 Příkazem Přeruš rozdělíme vybraný objekt na dvě části. Můžeme vymazat část objektu mezi dvěma zadanými body nebo přerušit objekt v jednom bodě. Ukážeme si přerušení ve dvou bodech.

14 Vybereme první bod přerušení.

15 Vybereme druhý bod přerušení.

16

17 KONTROLNÍ OTÁZKY Uveďte příklady modifikace objektů. Vysvětlete, co je ekvidistanta. Popište postup při vytvoření ekvidistanty k danému objektu. Popište postup při přerušení vybraného objektu na dvě části.

18 Použité zdroje: LIŠKA, Jan a Jaroslav SCHWARZ. AutoCAD LT 2000 CZ: podrobná příručka. Vyd. 1. Praha: Computer Press, 2000, x, 289 s. CAD. ISBN 80-722-6241-6. Autorem všech částí tohoto učebního materiálu, není-li uvedeno jinak, je Jiří Gregor. Většina obrázků je zhotovena skenováním (nástroj „Výstřižek“).


Stáhnout ppt "Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením."

Podobné prezentace


Reklamy Google