Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výpočet hustoty, práce s tabulkami Život jako leporelo, registrační číslo CZ.1.07/1.4.00/21.3763 Autor: Pavel Broža Datum: 22. 5. 2014 Cílový ročník: 7.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výpočet hustoty, práce s tabulkami Život jako leporelo, registrační číslo CZ.1.07/1.4.00/21.3763 Autor: Pavel Broža Datum: 22. 5. 2014 Cílový ročník: 7."— Transkript prezentace:

1 Výpočet hustoty, práce s tabulkami Život jako leporelo, registrační číslo CZ.1.07/1.4.00/21.3763 Autor: Pavel Broža Datum: 22. 5. 2014 Cílový ročník: 7.

2 Výpočet tlakové síly – vzor 1 (tlak i obsah plochy v základních jednotkách) Dřevěné auto má hmotnost 180 g a objem 240 cm 3. Vypočítej hustotu dřeva, ze kterého je auto vyrobeno. 1. Přečti si dobře zadání a vypiš co znáš a co máš spočítat. Můžeš si to nejdříve i podtrhnout v zadání příkladu, pak vypsat. Všechny údaje zapisuj vždy pomocí značek fyzikálních veličin a nezapomeň na jednotky! m = 180 g V = 240 cm 3  = ? g/cm 3 Za hmotnost musíš dosazovat v gramech g a za objem v centimetrech krychlových cm 3 – výsledná jednotka pak bude v gramech na centimetr krychlový g/cm 3. NEBO Za hmotnost musíš dosazovat v kilogramech kg a za objem v metrech krychlových m 3 – výsledná jednotka pak bude v kilogramech na metr krychlový kg/m 3. Protože máš obě fyzikální veličiny zadané v potřebných jednotkách – gramy a centimetry krychlové, nemusíš nic převádět. 2. Napiš vzorec pro výpočet hustoty: 3. Dosaď do vzorce čísla za hmotnost a objem a vypočítej hustotu. Nezapomeň u výsledku napsat i správnou jednotku! Počítání procvičuj bez kalkulačky. V písemkách Ti ji málokdy dovolím. 4. Napiš odpověď celou větou včetně podmětu a přísudku. Dřevo, ze kterého je auto vyrobeno, má hustotu 0,75 g/cm 3. Protože jsi dosazoval(a) hmotnost v gramech g a objem v cm 3, vyjde Ti hustota vždy v gramech na centimetr krychlový g/cm 3 ! úplný a správný zápis 1 bod správný vzorec 1 bod správné dosazení do vzorce 1 bod správný výsledek 1 bod rozumná odpověď 1 bod (bez postupu neuznávám)

3 Příklady k procvičení dle vzoru 1

4 Převody jednotek hustoty

5 Příklady k procvičení dle vzoru 1 s převody jednotek hustoty

6 Příklady k procvičení s využitím tabulek.

7 Práce s tabulkami a převody

8

9 Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor: Fyzika Tematický okruh: Hustota Téma: Základní příklady na výpočet hustoty Metodický list/anotace: prezentace slouží žákům jako návod s příklady k procvičení výpočtů hustoty s převody jednotek i bez převodů. Může sloužit i rodičům jako manuál, když budou chtít svému dítěti pomoci pochopit učivo, pokud to nezvládne ve škole. Je možné využít prezentaci i v počítačové učebně, kde každý žák řeší úlohy svým tempem. V případě potřeby využívá pedagoga jako oporu, jestliže si s něčím neví rady. Výhodou je, že žák má ucelený návod vždy při ruce a může se k němu vrátit i ve chvíli, kdy si nemůže vzpomenout na správný postup nebo v době, kdy již nemá ručně psané poznámky z výuky nebo je má ve špatném stavu. Jazyk: český Očekávaný výstup: Žák si procvičí a upevní základní počty s hustotou jejími jednotkami, ale i s MFCH tabulkami. Speciální vzdělávací potřeby: žádné Druh učebního materiálu: prezentace s metodikou výpočtů a správným řešením Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – druhý stupeň Typická věková skupina: 12–13 let Datum vytvoření: 22. 5. 2014


Stáhnout ppt "Výpočet hustoty, práce s tabulkami Život jako leporelo, registrační číslo CZ.1.07/1.4.00/21.3763 Autor: Pavel Broža Datum: 22. 5. 2014 Cílový ročník: 7."

Podobné prezentace


Reklamy Google