Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dadaismus byl mezinárodním stavem mysli nebo spíše životním stylem, než hnutím… Umělci na protest válce, která zničila dosavadní hodnoty, se pokusili.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dadaismus byl mezinárodním stavem mysli nebo spíše životním stylem, než hnutím… Umělci na protest válce, která zničila dosavadní hodnoty, se pokusili."— Transkript prezentace:

1

2 Dadaismus byl mezinárodním stavem mysli nebo spíše životním stylem, než hnutím… Umělci na protest válce, která zničila dosavadní hodnoty, se pokusili stávající společenský systém založený na rozumu a logice nahradit novým, založeným na anarchii, provokaci, primitivismu Umělci na protest válce, která zničila dosavadní hodnoty, se pokusili stávající společenský systém založený na rozumu a logice nahradit novým, založeným na anarchii, provokaci, primitivismu a iracionalitě. a iracionalitě.

3 Tento směr se rozvíjel během první světové války a po ní v takových městech jako: New York, Curych, Paříž, Berlín, Barcelona. Umělci často pracují se slovním a obrazovým humorem, satirou, ironií, slovními hříčkami apod. Umělci často pracují se slovním a obrazovým humorem, satirou, ironií, slovními hříčkami apod. Důležitým momentem pro tvorbu každého díla je: Důležitým momentem pro tvorbu každého díla je: náhoda, nadhled, experiment. náhoda, nadhled, experiment.

4 22 H. Arp, Deska s vajíčky

5 23 M. Duchamp, Fontána, replika z roku 1963

6 24 K. Schwitters, Konstrukce pro urozené dámy

7 Představitelé: Marcel DUCHAMP Tristan TZARA Hans ARP Francis PICABIA Max ERNST Kurt SCHWITTERS


Stáhnout ppt "Dadaismus byl mezinárodním stavem mysli nebo spíše životním stylem, než hnutím… Umělci na protest válce, která zničila dosavadní hodnoty, se pokusili."

Podobné prezentace


Reklamy Google