Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Čtení s,š, skládání slov, doplňování písmen do slov a vět. Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Český jazyk Očekávaný výstup:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Čtení s,š, skládání slov, doplňování písmen do slov a vět. Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Český jazyk Očekávaný výstup:"— Transkript prezentace:

1 Anotace: Čtení s,š, skládání slov, doplňování písmen do slov a vět. Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Český jazyk Očekávaný výstup: Žák plynule čte jednoduchý text s porozuměním. Průřezová témata: osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj Klíčová slova: písmena s, š, skládání slov, doplňování písmen Druh učebního materiálu: prezentace s obrázky Cílová skupina: žák Základní škola a Mateřská škola Slapy, okres Praha-západ Projekt EU – OPVK, projekt číslo:CZ.1.07/1.4.00/21.3732 Stupeň a typ vzdělávání: první stupeň, první období Typická věková skupina: 6 – 8 let Metodické doporučení: Snímky 4, 6,7,8,9 je vhodné vytisknout. Snímek 12 – červené slabiky jsou obtížné, číst s pomocí učitele. Ověřeno dne: 15.1.2014 Ve třídě: 1. VY_32_INOVACE_37

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vanda Šimonová. Dostupné na www.zsamsslapy.wbs.czwww.zsamsslapy.wbs.cz Český jazyk 1. ročník

3 Písmeno s, S a š, Š Čti slabiky : se sa ši sé šé šá su ší es šů še sá si šo sí

4 Skládej slova ze zadaných písmen a slabik, nalezená slova vypiš pod text. Každou slabiku použij pouze jednou. Je možné, že ti nějaké slabiky zbydou. me po no u je sa má pa me lá le le my my Pe __________________

5 Správné řešení. mele poleno umyje Pepa salámy máme Je možné, že přijdeš na jiná slova, v tom případě nějaké slabiky zbydou.

6 Doplň správná písmena. _a_a _at_

7 vanašaty

8 š_ l _ _ovi_ _

9 šálanoviny

10 _u_e_ _ e _ it_

11 tunelsešity

12 Čtěte správně věty s pomocí paní učitelky. Má Míša mimino? Nemáte malou lopatu? My máme jen tuto. Nemluvte! Jano, ušiješ mi nové šaty? Natálie, Míšo, Vášo, Pepo, píšete? Nepíšeme, nemáme sešity. Náš pes má malé uši, asi neslyší. Ale ano, slyší vše.

13 KONEC PREZENTACE

14 Citace: Obrázky: Klipart


Stáhnout ppt "Anotace: Čtení s,š, skládání slov, doplňování písmen do slov a vět. Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Český jazyk Očekávaný výstup:"

Podobné prezentace


Reklamy Google