Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PIXLR − ONLINE GRAFICKÝ EDITOR (3) ANEB NEJLEPŠÍ VĚCI JSOU ZADARMO Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jaroslav Zavadil. Dostupné.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PIXLR − ONLINE GRAFICKÝ EDITOR (3) ANEB NEJLEPŠÍ VĚCI JSOU ZADARMO Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jaroslav Zavadil. Dostupné."— Transkript prezentace:

1 PIXLR − ONLINE GRAFICKÝ EDITOR (3) ANEB NEJLEPŠÍ VĚCI JSOU ZADARMO Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jaroslav Zavadil. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. otvírání a ukládání souborů z webu pixlr a facebooku písmo styly vrstvy

2 On-line grafický editor PIXLR umí otvírat soubory z lokálního počítače, poradí si ale i s jinými úložišti – vlastním úložištěm pixlr, facebookem a dalšími. On-line grafický editor PIXLR umí otvírat soubory z lokálního počítače, poradí si ale i s jinými úložišti – vlastním úložištěm pixlr, facebookem a dalšími. Obrázek můžeme doplnit textem. Obrázek můžeme doplnit textem. Na text (a nejen na něj) můžeme aplikovat různé efekty, s výhodou lze využít tzv. styly vrstev (podobně jako v Photoshopu, Gimp to standardně neumí!). Na text (a nejen na něj) můžeme aplikovat různé efekty, s výhodou lze využít tzv. styly vrstev (podobně jako v Photoshopu, Gimp to standardně neumí!). Úkol: Určitě umíte ukládat na svůj účet ve facebooku fotografie. Pokud jste to ještě nezkoušeli, zkuste to nyní.

3 Otevření souboru z knihovny: Pokud se přihlašujete poprvé, je nutná jednoduchá registrace. Poté lze využívat prostoru Pixlr (Pixlr library) a připojit se k dalším on-line galeriím.

4 Zde vidíte ukázku práce s galerií fotografií na facebooku.

5 Další možností otevření fotografie je využití znalosti URL (webové adresy) obrázku.

6 Písmo, vkládání textu: vybereme si vhodný druh a barvu písma pokud bychom chtěli text změnit, můžeme dialog klepnutím znovu otevřít

7 text se ukládá v samostatné vrstvě toho můžeme využít a aplikovat styly vrstvy Styly vrstvy:

8 stín Styly vrstvy: vnitřní stín zkosení

9 vnější zář Styly vrstvy: vnitřní zář

10 Vytvoření plastického loga – použití stylů vrstvy zde je původní logo a tady cíl naší práce

11 Vytvoření plastického loga – použití stylů vrstvy nejdříve vytvoříme vrstvu, ve které bude jen černá část loga. Pomocí nástroje snímací tužka (u jiných editorů kouzelná hůlka) postupně označíme všechny bílé části (držíme stisknutou klávesu Shift), pak výběr invertujeme nabídku Invertovat výběr otevřeme stiskem pravého tlačítka invertovaný výběr vyjmeme do schránky (Ctrl + X) a vložíme do nové vrstvy

12 tato nová vrstva je průhledná a můžeme nyní aplikovat styly vrstev jaký efekt použijete a jaké mu nastavíte vlastnosti, je již jen na vás… pokud chceme podkladovou barvu průhlednou, musíme, bohužel, po uložení použít jiný editor (Pixlr to neumí  ) pokud bychom ale hned na začátku použili obrázek s průhledným pozadím, průhlednost by se zachovala

13 Úkol na samostatné procvičení: vyzkoušejte si práci s textem – vytvořte jednoduché přáníčko k narozeninám či svátku otázky na závěr – jaký by jste použili grafický editor na uložení obrázku s některou průhlednou barvou? V jakém formátu tento soubor musíte uložit? Použitá literatura: Použito logo Gymnázia Šternberk – školy, na které autor působí.


Stáhnout ppt "PIXLR − ONLINE GRAFICKÝ EDITOR (3) ANEB NEJLEPŠÍ VĚCI JSOU ZADARMO Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jaroslav Zavadil. Dostupné."

Podobné prezentace


Reklamy Google