Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Který or Jaký? Insert the proper form of který (which one?) or jaký (what sort of?), depending on the sense of the sentence. Vzor: V(e) ____ jazycích máte.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Který or Jaký? Insert the proper form of který (which one?) or jaký (what sort of?), depending on the sense of the sentence. Vzor: V(e) ____ jazycích máte."— Transkript prezentace:

1 Který or Jaký? Insert the proper form of který (which one?) or jaký (what sort of?), depending on the sense of the sentence. Vzor: V(e) ____ jazycích máte ty knihy, paní profesorko? Ve kterých jazycích máte ty knihy, paní profesorko? *Taken from Lesson 4, pg. 52, ex. 5 of Contemporary Czech by Michael Heim.

2 Který or Jaký? 1. --- studenti ještě nejsou tady? Jiří, Milena a Věra.

3 Který or Jaký? 1. Kteří studenti ještě nejsou tady? Jiří, Milena a Věra. 2. --- je rozdíl mezi románem a povídkou? Velký.

4 Který or Jaký? 1.Kteří studenti ještě nejsou tady? Jiří, Milena a Věra. 2. Jaký je rozdíl mezi románem a povídkou? Velký. 3. --- jsou univerzity v střední Evropě? Staré.

5 Který or Jaký? 1.Kteří studenti ještě nejsou tady? Jiří, Milena a Věra. 2.Jaký je rozdíl mezi románem a povídkou? Velký. 3. Jaké jsou univerzity v střední Evropě? Staré. 4. --- povídky Boženy Němcové máte? Tuhle a tamtu.

6 Který or Jaký? 4.Které povídky Boženy Němcové máte? Tuhle a tamtu. 5.--- máte teď hodinu? Hodinu francouzštiny.

7 Který or Jaký? 4.Které povídky Boženy Němcové máte? Tuhle a tamtu. 5. Kterou máte teď hodinu? Hodinu francouzštiny. 6. --- chyby děláte? Gramatické.

8 Který or Jaký? 4.Které povídky Boženy Němcové máte? Tuhle a tamtu. 5.Kterou máte teď hodinu? Hodinu francouzštiny. 6. Jaké chyby děláte? Gramatické. 7. --- máte problém? Jen takový malý.

9 Který or Jaký? 7. Jaký máte problém? Jen takový malý. 8. V --- ústavu pracuje pan doktor Štěpánek? V ústavu pro jazyk český.

10 Který or Jaký? 7. Jaký máte problém? Jen takový malý. 8. V kterém ústavu pracuje pan doktor Štěpánek? V ústavu pro jazyk český. 9. --- slovo znamená “velmi”? Tohle.

11 Který or Jaký? 7. Jaký máte problém? Jen takový malý. 8. V kterém ústavu pracuje pan doktor Štěpánek? V ústavu pro jazyk český. 9. Které slovo znamená “velmi”? Tohle. 10. Na --- univerzitě studujete? Na Univerzitě J. E. Purkyně v Brně.

12 Který or Jaký? 7. Jaký máte problém? Jen takový malý. 8. V kterém ústavu pracuje pan doktor Štěpánek? V ústavu pro jazyk český. 9. Které slovo znamená “velmi”? Tohle. 10. Na které univerzitě studujete? Na Univerzitě J. E. Purkyně v Brně.


Stáhnout ppt "Který or Jaký? Insert the proper form of který (which one?) or jaký (what sort of?), depending on the sense of the sentence. Vzor: V(e) ____ jazycích máte."

Podobné prezentace


Reklamy Google