Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SLUNEČNÍ SOUSTAVA. AUTOŘI:PETRA, KAMČA, HONZA  Naši SLUNEČNÍ SOUSTAVU TVOŘÍ 8 PLANET, KTERÉ OBÍHAJÍ KOLEM SLUNCE.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SLUNEČNÍ SOUSTAVA. AUTOŘI:PETRA, KAMČA, HONZA  Naši SLUNEČNÍ SOUSTAVU TVOŘÍ 8 PLANET, KTERÉ OBÍHAJÍ KOLEM SLUNCE."— Transkript prezentace:

1 SLUNEČNÍ SOUSTAVA

2 AUTOŘI:PETRA, KAMČA, HONZA

3  Naši SLUNEČNÍ SOUSTAVU TVOŘÍ 8 PLANET, KTERÉ OBÍHAJÍ KOLEM SLUNCE.

4 MERKUR  MERKUR JE PLANETA NEJBLIŽŠÍ SLUNCI. JE TO MALÝ,SKALNATÝ SVĚT BEZ VZDUCHU. BĚHEM DNE JE EXTRÉMĚ HORKÝ A BĚHEM NOCI MRAZIVĚ CHLADNÝ. JEDEN ROK ZDE TRVÁ POUHÝCH 88 DNÍ. VENUŠE  DRUHÁ PLANETA OD SLUNCE JE ZAHALENA HUSTÝMI MRAKY.  JE TO MÍSTO OBROVSKÝCH TEPLOT, LÁVOVÝCH PLÁNÍ A VYSOKÝCH HOR A SOPEK.

5 ZEM Ě  Z VESMÍRU VYPADÁ NAŠE PLANETA MODŘE, PROTOŽE 70% JEJÍHO POVRCHU TVOŘÍ VODA.  JE TO JEDINÁ PLANETA SLUNEČNÍ SOUSTAVY, NA KTERÉ JE UMOŽNĚN ŽIVOT. MARS  ČASTO SE MU ŘÍKÁ RUDÁ PLANETA.  TATO ČTVRTÁ PLANETA OD SLUNCE MÁ 4 ROČNÍ OBDOBÍ STEJNĚ JAKO ZEMĚ, JSOU VŠAK NESMÍRNĚ CHLADNÉ.

6 JUPITER  TATO PLANETA JE OBROVSKÁ-JE 11KRÁT VĚTŠÍ NEŽ ZEMĚ. VYZNAČUJE SE KRÁSNÝMI BAREVNÝMI PÁSY A VZORY, KTERÉ JSOU DŮSLEDKEM REAKCÍ RŮZNÝCH PLYNŮ. JUPITER MÁ 63 MĚSÍCŮ. JEHO SKVRNA JE VĚTŠÍ NEŽ NAŠE ZEMĚ. SATURN  NEOBYČEJNÝ PRSTENEC KOLEM SATURNU JE SLOŽEN KAMENŮ A KUSŮ LEDU.

7 URAN  URAN JE MODRO-ZELENÁ PLANETA 4KRÁT VĚTŠÍ NEŽ ZEMĚ. NEPTUN  PLANETA VELIKOSTI 17 ZEMÍ JE BIČOVÁNA KRUTÝMI BOUŘEMI.

8 JUPITER DĚKUJI ZA POZORNOST


Stáhnout ppt "SLUNEČNÍ SOUSTAVA. AUTOŘI:PETRA, KAMČA, HONZA  Naši SLUNEČNÍ SOUSTAVU TVOŘÍ 8 PLANET, KTERÉ OBÍHAJÍ KOLEM SLUNCE."

Podobné prezentace


Reklamy Google