Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Austrálie Materiál byl vytvořen v rámci projektu „Modernizace výuky na ZŠ ORLÍ LIBEREC“ reg. č. CZ.1.07/1.4.00/21.3311 Autor: Mgr. Pavlína Lejsková ZŠ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Austrálie Materiál byl vytvořen v rámci projektu „Modernizace výuky na ZŠ ORLÍ LIBEREC“ reg. č. CZ.1.07/1.4.00/21.3311 Autor: Mgr. Pavlína Lejsková ZŠ."— Transkript prezentace:

1 Austrálie Materiál byl vytvořen v rámci projektu „Modernizace výuky na ZŠ ORLÍ LIBEREC“ reg. č. CZ.1.07/1.4.00/21.3311 Autor: Mgr. Pavlína Lejsková ZŠ praktická a ZŠ speciální Liberec, Orlí 140/7

2 Austrálie  Austrálie je nejmenší světadíl.  Rozkládá se zde jen jeden stát- Australský svaz.  Žije zde 20 milionů obyvatel.

3 Povrch  Pobřeží je málo členité.  Na jihu kontinentu je Velký australský záliv. Při východním pobřeží se nachází Velká útesová bariéra s nejrozsáhlejšími korálovými útvary na Zemi  Součástí Austrálie je i ostrov Tasmánie.

4 Povrch  Austrálie leží v tropickém a subtropickém pásmu.  Jsou zde rozsáhlé pouště - Velká písečná poušť, Velká Viktoriina poušť a Gibsonova poušť.  Nejznámější řeky jsou Murray a Darling.  Na východě je Velké předělové pohoří a Australské Alpy

5 Zemědělství  V Austrálii se pěstuje hlavně pšenice, ta se i vyváží.  V Austrálii se chová i přes 100 milionů ovcí.

6 Průmysl  Austrálie je hospodářsky vyspělý stát.  Těží nerostné suroviny jako černé uhlí, železné rudy a bauxit.  Těží se taky zlato a diamanty.

7 Města  Hlavním městem je Canberra.  Další významná města jsou Sydney, Melbourne, Perth, Adelaide

8 Venkov  Zemědělské farmy jsou od sebe velmi vzdálené.  Běžným dopravním prostředkem jsou malá letadlo, která vozí poštu, zásoby i lékařskou pomoc.  Děti se vzdělávají doma pomocí počítačů.

9 Otázky :  Kolik států se nachází na kontinentu Austrálie?  Co se v Austrálii těží ?  Z čeho se skládá velká útesová bariéra?  Jak se jmenuje hlavní město Austrálie?

10 Odpovědi :  1 – Australský svaz  Černé uhlí, železné rudy a bauxit nebo zlato a diamanty.  Z korálových útesů  Canberra

11 Všechny použité obrázky jsou z http://wikipedia.cz

12 jméno autoraPavlína Lejsková název projektuModernizace výuky na ZŠ ORLÍ LIBEREC číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.3311 číslo šablonyIII/2 Inovace výuky pomocí ICT předmět/ ročníkzeměpis / 8.ročník pořadové číslo DUM18 datum13.5.2013 název DUMAustrálie metodická poznámka k využití Výuková prezentace s kontrolními otázkami. Určeno pro frontální výuku se třídou. V závěru hodiny žáci samostatně vypracují zadané otázky, poté si ověří správnost odpovědí. Prezentaci je vhodné doplnit prací s atlasem. Prezentace může být použita jako zápis do žákovských sešitů.


Stáhnout ppt "Austrálie Materiál byl vytvořen v rámci projektu „Modernizace výuky na ZŠ ORLÍ LIBEREC“ reg. č. CZ.1.07/1.4.00/21.3311 Autor: Mgr. Pavlína Lejsková ZŠ."

Podobné prezentace


Reklamy Google