Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální učební materiál

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální učební materiál"— Transkript prezentace:

1 Digitální učební materiál
Autor: Ing. Eva Peterková Předmět/vzdělávací oblast: Matematika Tematická oblast: Výpočet povrchů a objemů těles Téma: Stereometrie - procvičování Ročník: 3. Datum vytvoření: únor 2014 Název: VY_32_INOVACE_ MAT Anotace: Žáci si procvičí znalosti získané v tematickém celku Stereometrie. Digitální učební materiál je určen pro žáky učebních oborů. Inovativní je zejména bohatým autorským obrazovým materiálem, který výrazně zvyšuje jeho názornost a usnadňuje porozumění tématu i u slabších žáků a žáků se SPU. Využívání animačních efektů ze sady Office 2010 udržuje pozornost žáků a ilustrační příklady zvyšují jejich aktivitu. Pro zvýšení interaktivity je vhodné použít interaktivní tabuli. Metodický pokyn: Prezentace je primárně určena pro procvičování v hodině, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání. Vyžaduje použití multimediálních prostředků – PC, dataprojektoru, popř. interaktivní tabule. Otázky ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test.

2 Stereometrie Kvíz

3 Vyberte správná tvrzení:

4 Správná řešení: A. Ne B. Ano C. Ne D. Ano E. Ne F. Ano

5 K daným tělesům přiřaďte správnou síť:
Pravidelný čtyřstěn Trojboký hranol Čtyřboký jehlan Pravidelný čtyřboký hranol

6 Dané výroky správně doplňte:
Válec vzniká rotací obdélníku kolem jedné jeho strany. Podstavou pravidelného trojbokého jehlanu je rovnostranný trojúhelník. Přímka je jednoznačně určena dvěma body. Pláštěm kužele je kruhová výseč. Krychle i kvádr mají šest stěn a dvanáct vrcholů.

7 Která kostka odpovídá dané síti?

8 Určete povrch a objem kvádru, jehož síť je zobrazena ve čtvercové síti.
1 cm 1 cm c = 5 cm b = a = 3 cm a = 3 cm

9 Zdroje: Autorem obrázků je autorka výukového materiálu.
CALDA, Emil. Matematika pro dvouleté a tříleté učební obory SOU. 1. vyd. Praha: Prometheus, 2003, 201 s. Učebnice pro střední školy (Prometheus). ISBN


Stáhnout ppt "Digitální učební materiál"

Podobné prezentace


Reklamy Google