Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: III/2VY_32_inovace_744.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: III/2VY_32_inovace_744."— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: III/2VY_32_inovace_744.

2 Vzd ě lávací oblast:Matematické vzd ě lávání Tematická oblast:Posloupnosti a ř ady P ř edm ě t:Matematika Výsti ž ný popis zp ů sobu vyu ž ití, p ř ípadn ě metodické pokyny: Určeno k samostatnému procvičování příkladů s následnou kontrolou výsledků Klí č ová slova:Definice AP v příkladech Druh u č ebního materiálu:prezentace Jméno autora:Mgr. Monika Klapková T ř ída/ro č ník:III. Datum vytvo ř ení:10. 7. 2013

3 Posloupnosti a řady Aritmetická posloupnost Definice a příklady AP

4 Aritmetická posloupnost - AP Definice: Posloupnost a n se nazývá aritmetická, jestliže pro každé přirozené číslo n platí: kde d se nazývá diference AP. AP je jednoznačně určená prvním členem a 1 a diferencí d.

5 Příklad 1: Z daných posloupností vyberte AP: a) b) c)

6 Řešení příkladu 1: Aby daná posloupnost byla aritmetická, musí platit: a) b) není AP c) není AP

7 Příklad 2: Určete první člen a diferenci AP: a) b)

8 Řešení příkladu 2: Určete první člen a diferenci AP: a) b)

9 Příklad 3: Dokažte, že daná čísla tvoří tři následující členy aritmetické posloupnosti: a)log16, log 8, log 4 b)sin 60°, sin 0°, sin (- 60°)

10 Řešení příkladu 3: a)log16, log 8, log 4 b)sin 60°, sin 0°, sin (- 60°)

11 Literatura a zdroje: Odvárko O.: Posloupnosti a řady, Prometheus, Praha, 1995 Petáková J.: MATEMATIKA – příprava k maturitě a k přijímacím zkouškám na vysoké školy, Prometheus, Praha, 2002


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: III/2VY_32_inovace_744."

Podobné prezentace


Reklamy Google