Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Projekt OP VK č. CZ.1.07/1.5.00/34.0420 Šablony Mendelova střední škola, Nový Jičín Tento projekt je spolufinancován ESF a státním rozpočtem ČR. Byl uskutečněn.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Projekt OP VK č. CZ.1.07/1.5.00/34.0420 Šablony Mendelova střední škola, Nový Jičín Tento projekt je spolufinancován ESF a státním rozpočtem ČR. Byl uskutečněn."— Transkript prezentace:

1 Projekt OP VK č. CZ.1.07/1.5.00/34.0420 Šablony Mendelova střední škola, Nový Jičín Tento projekt je spolufinancován ESF a státním rozpočtem ČR. Byl uskutečněn z prostředků projektu OP VK. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá Autorskému zákonu. Materiál je publikován pod licencí Creative Commons – Uveďte autora - Neužívejte komerčně - Nezasahujte do díla 3.0 Česko. NÁZEV MATERIÁLU: Kombinace bez opakování VY_42_INOVACE_TY01_0227 Autor: Marie Vraná Rok vydání: 2014

2 Kombinace bez opakování Vytváření skupin, ve kterých nezáleží na pořadí prvků, ale každý prvek se vyskytuje nejvýše jednou – např. počet utkání v turnaji, kterého se účastní n družstev a hrají systémem každý s každým = počet neuspořádaných dvojic takových, že se v každé vyskytuje každé družstvo nejvýše jednou (nikdo nemůže hrát sám proti sobě)

3 Kombinace bez opakování

4 Porovnání počtu variací a kombinací Tříčlenné variace a kombinace ze čtyř prvků a, b, c, d: abcabdacdbcd acbadbadcbdc bacbadcadcbd bcabdacdacdb cabdabdacdbc cbadbadcadcb abcabdacdbcd

5 Porovnání počtu variací a kombinací

6 Kombinační číslo

7 Příklad

8 Příklady

9 Zdroje CALDA, Emil, DUPAČ, Václav. Matematika pro gymnázia. Kombinatorika, pravděpodobnost, statistika. Praha: Prometheus, 2006.


Stáhnout ppt "Projekt OP VK č. CZ.1.07/1.5.00/34.0420 Šablony Mendelova střední škola, Nový Jičín Tento projekt je spolufinancován ESF a státním rozpočtem ČR. Byl uskutečněn."

Podobné prezentace


Reklamy Google