Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

JAZZ Moderní populární hudba. Základy jazzu Africká lidová hudba – otroci do Ameriky přiváželi své zvyky, obřady, hudbu, zpěv a tanec. Znaky:1. výrazný.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "JAZZ Moderní populární hudba. Základy jazzu Africká lidová hudba – otroci do Ameriky přiváželi své zvyky, obřady, hudbu, zpěv a tanec. Znaky:1. výrazný."— Transkript prezentace:

1 JAZZ Moderní populární hudba

2 Základy jazzu Africká lidová hudba – otroci do Ameriky přiváželi své zvyky, obřady, hudbu, zpěv a tanec. Znaky:1. výrazný rytmus = polyrytmus, 2. opakující se melodicko rytmické motivy=riffy Ukolébavky, pracovní písně, duchovní sborové písně = spirituály

3 Základy jazzu Blues – vývoj z halekaček z dob otroctví, hudba v pomalejším volném tempu se smutným rázem Minstrelská představení – v orchestru hráli běloši s načerněnými tvářemi, hl. úlohu hrálo banjo.(synkopický rytmus) Ragtime – styl hry banja přejalo piano Tato hudba se hrála v Chicagu a Saint Louis konec 19.století - synkopické orchestry.

4 Vznik jazzu Přelom 19. a 20 století Centrem se stalo New Orleans. Kombinace dechovky, ragtimů a dalších zmíněných hudebních vlivů.

5 Druhy jazzu POCHODOVÝ JAZZ Trubka, klarinet, trombon, bicí, suzaphon – upravená tuba, banjo

6 Druhy jazzu KLASICKÝ JAZZ Trubka,klarinet, trombon, bicí, kontrabas, kytara, piano

7 Významní „jazzmani“ Scott Joplin nejvýznamnější autor ragtimů, představitel pochodového jazzu

8 Významní „jazzmani“ Louis Amstrong nejvýznamnější představitel jazzové hudby 20. století, vynikající trumpetista, zakladatel nových prvků hry a osobitého zpěvu mistr improvizace

9 ZDROJE Charalambidis A.: Hudební výchova pro 8. ročník základní školy. Praha: SPN, 2002, 24-35 s. ISBN 80-7235-041-2.


Stáhnout ppt "JAZZ Moderní populární hudba. Základy jazzu Africká lidová hudba – otroci do Ameriky přiváželi své zvyky, obřady, hudbu, zpěv a tanec. Znaky:1. výrazný."

Podobné prezentace


Reklamy Google