Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Scholar Google Aplikace vyhledávače Google na zdroje odborných informací. Zachycuje knihy, časopisecké články, dizertace a jiné.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Scholar Google Aplikace vyhledávače Google na zdroje odborných informací. Zachycuje knihy, časopisecké články, dizertace a jiné."— Transkript prezentace:

1 Scholar Google http://scholar.google.cz/ Aplikace vyhledávače Google na zdroje odborných informací. Zachycuje knihy, časopisecké články, dizertace a jiné druhy dokumentů. Prohledává zdroje pro vzdělávání a vědu od řady renomovaných vydavatelů, rovněž hledá v různých repozitářích. Přístup k dokumentům na různé úrovni: někdy k plnému textu či několika stranám, jindy pouze k bibliografickým záznamům či citacím.

2 Scholar Google Služby Moje citace: autoři mohou sledovat způsob citovanosti svých článků a vytvořit si vlastní profil. Moje knihovna: možnost ukládání článků a jiných dokumentů k pozdějšímu studiu. Metriky: nástroje pro bibliometrické analýzy.

3 Scholar Google Vyhledávací možnosti Operátor OR – nutné psát velkými písmeny. intitle:…….. Hledání daného výrazu probíhá pouze v názvech dokumentů. Fráze – přesné slovní spojení: oboustranné horní uvozovky, např. "finanční gramotnost". -…. Pomlčka před výrazem – vyloučení z vyhledávání (funkce operátoru NOT).

4 Scholar Google Základní vyhledávání

5 Scholar Google CZ Rozšířené vyhledávání

6 Scholar Google Výsledky Výsledky vyhledávání jsou citace, bibliografické záznamy či plné texty, případně jejich části.

7 Scholar Google v angličtině http://scholar.google.com Automatické rozpoznávání lokace počítače: jít přes odkaz „Scholar Google in English“ ve spodní části stránky s rozhraním pro základní vyhledávání.

8 Tento podklad připravil – kontakt PhDr. Martina Machátová Moravská zemská knihovna v Brně Tel.: 541 646 170 E-mail: machat@mzk.czmachat@mzk.cz Poslední aktualizace: 28. listopadu 2014


Stáhnout ppt "Scholar Google Aplikace vyhledávače Google na zdroje odborných informací. Zachycuje knihy, časopisecké články, dizertace a jiné."

Podobné prezentace


Reklamy Google