Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy Základní škola Domažlice, Komenského 17 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1989 Název projektu „EU Peníze školám ZŠ Domažlice“ Číslo a název.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy Základní škola Domažlice, Komenského 17 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1989 Název projektu „EU Peníze školám ZŠ Domažlice“ Číslo a název."— Transkript prezentace:

1 Název školy Základní škola Domažlice, Komenského 17 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1989 Název projektu „EU Peníze školám ZŠ Domažlice“ Číslo a název šablony klíčové aktivity III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Sada VY_32_INOVACE_ 15_02_16 Název materiálu Obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie Jméno vyučujícího Gabriela Milsimerová Třída 9 Předmět chemie Datum vytvoření 22.7.2012

2 Vzdělávací oblast:Člověk a příroda Vzdělávací obor:Chemie Tematický okruh:Obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie Ročník:9 Anotace:- prezentace slouží jako výklad či opakování učiva - prezentaci je možné použít na začátku hodiny

3 Obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie

4 Jaké znáš zdroje energie? Voda, uhlí, ropa, zemní plyn, dřevo…………..

5 Tyto zdroje můžeme rozdělit a)Obnovitelné = alternativní b)Neobnovitelné = vyčerpatelné

6 a)Obnovitelné = alternativní -dá se říci, že je to nevyčerpatelný zdroj energie -voda, vítr, biomasa, sluneční energie, geotermální energie Biomasa- zbytková nebo cíleně pěstovaná -organická hmota ( dřevo, sláma, zem. zbytky ….)

7 a)Neobnovitelné = vyčerpatelné - jejich zásoby se neustále zmenšují -ropa, uhlí, zemní plyn, jaderné palivo ( uran )

8 Zdroje: Autorem materiálu a všech částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Gabriela Milsimerová. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízeních. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu, lze ho bezplatně používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Název školy Základní škola Domažlice, Komenského 17 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1989 Název projektu „EU Peníze školám ZŠ Domažlice“ Číslo a název."

Podobné prezentace


Reklamy Google