Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Kpt.Jasioka, Havířov-Prost.Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: DOMOV Autor: Mgr. Irena Tomicová Stručná anotace: Prezentace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Kpt.Jasioka, Havířov-Prost.Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: DOMOV Autor: Mgr. Irena Tomicová Stručná anotace: Prezentace."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Kpt.Jasioka, Havířov-Prost.Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: DOMOV Autor: Mgr. Irena Tomicová Stručná anotace: Prezentace slouží k seznámení žáků se základními informacemi o naší vlasti. Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu EU peníze školám Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Základní škola Kpt.Jasioka, Havířov-Prost.Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: DOMOV Autor: Mgr. Irena Tomicová Stručná anotace: Prezentace slouží k seznámení žáků se základními informacemi o naší vlasti. Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu EU peníze školám Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost

2

3 ČESKÁ REPUBLIKA-domov Čechů, Moravanů, Slezanů a národnostních menšin

4 HLAVNÍ MĚSTO - PRAHA

5

6 STÁTNÍ SYMBOLY

7 KORUNOVAČNÍ KLENOTY

8 NÁRODNÍ STROM-Lípa

9 PATRON NAŠÍ ZEMĚ – SVATÝ VÁCLAV

10 ROZDĚLENÍ NA HISTORICKÁ ÚZEMÍ

11 ROZDĚLENÍ STÁTU NA 14 KRAJŮ

12 SOUSEDNÍ STÁTY SLOVENSKO RAKOUSKO NĚMECKO POLSKO

13

14

15 NAŠE VLAST – NÁŠ DOMOV ČESKÁ REPUBLIKA Hlavní město ČR – Praha Sousední státy – Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko Historická území – Česko, Morava, Slezsko Státní symboly – Státní znak velký a malý, trikolora, státní vlajka, vlajka prezidenta, státní pečeť, státní hymna Praha je sídlem vlády, parlamentu, senátu a prezidenta. Česká republika je rozdělena na 14 krajů.

16 KONEC

17 %B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4.jpg Obrazový materiál byl citován z těchto zdrojů


Stáhnout ppt "Základní škola Kpt.Jasioka, Havířov-Prost.Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: DOMOV Autor: Mgr. Irena Tomicová Stručná anotace: Prezentace."

Podobné prezentace


Reklamy Google