Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Planeta Země Za předpokladu požití glóbusu, mapy světa, psacích potřeb.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Planeta Země Za předpokladu požití glóbusu, mapy světa, psacích potřeb."— Transkript prezentace:

1 Planeta Země Za předpokladu požití glóbusu, mapy světa, psacích potřeb.

2 Opakování ze 4. ročníku 1)Vysvětli rozdíl mezi glóbusem a mapou. 2) Jaký přibližný tvar má planeta Země? 3) Jaký je rozdíl mezi zobrazením zemského povrchu na mapách a na glóbusu? 4) Vyznač zeměpisnou síť, zvýrazni rovník.

3 Glóbus Rovník rozděluje zeměkouli na polokouli ________ a polokouli ________. Poledník nultý rozděluje zeměkouli na polokouli ________ a polokouli ________. Vyjmenuj 6 světadílů. Jaký je význam slova kontinent? Ukaž na glóbusu světadíly a oceány.

4 Oceány Břehy Evropy omývá ze severu___________ oceán, ze západu ___________ oceán, z jihu ___________ moře. Světový oceán tvoří(4-5-6) oceánů a kterých? Ukaž na mapě, které oceány a z které světové strany omývají břehy jednotlivých světadílů. Z mapy vyčti název moře, které odděluje Evropu a Afriku. Je Evropa od Asie oddělena oceánem?

5 Podnebné pásy Planeta Země obíhá kolem ______________. Co znamená intenzita slunečního záření? Kde na glóbusu nalezneme polární pásy, mírné pásy, tropické pásy? Mezi tropickým a mírným pásmem je pás __________. Který podnebný pás je nejchladnější a který nejteplejší?


Stáhnout ppt "Planeta Země Za předpokladu požití glóbusu, mapy světa, psacích potřeb."

Podobné prezentace


Reklamy Google